08/03/2021

Ekstraliga: Ciekawostki z meczu AZS PWSZ Wałbrzych vs UKS SMS Łódź

Team AZS PWSZ Wałbrzych w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej pokonał na Ratuszowej 2:0 UKS SMS Łódź. Tradycyjnie pomeczowa dawka statystyk i ciekawostek.

W meczu zaprezentowała się klasyczna jedenastka. Po kontuzji wróciła Oliwia Rapacka, po wykartkowaniu Klaudia Fabova. Piłkarek nie oglądaliśmy w meczu 22 kolejki, zwycięskim na wyjeździe z AZS Wrocław (3:1). Także nieobecna ostatnio na boiskach Julia Kowalczyk. Kowalczyk zmieniła w 90+3 minucie Fabi. Dla Julii był to powrót na boisko od czasu wygranego meczu z UJ Kraków (4:1) w ramach 18 kolejki w Wałbrzychu.

Zabrakło z kolei Anny Zając, Dominiki Dereń, Martyny Zańko i Sabiny Ratajczak.

Dwunastą bramkę w sezonie zdobyła kapitan Małgorzata Mesjasz. Zawodniczka precyzyjnie zamieniła podytkowaną jedenastkę na bramkową zdobycz. Ostatni raz z rzutu karnego Gosia strzeliła bramkę w meczu 21 kolejki z Górnikiem Łeczna (2:2) w Wałbrzychu.

Anna Rędzia ustanowiła wynik spotkania. Dla Ani była to czwarta bramka w sezonie. Ostatni raz notowała bramkową zdobycz w 11 kolejce. Wówczas w 4 minucie otworzyła wynik zwycięskiego meczu z AZS Wrocław (6:0) przy Ratuszowej.

Najwięcej bramek Łodzi strzelały w ekstraligowych rozgrywkach wspomniana Mesjasz (4 +1 w Pucharze Polski) i Dominika Dereń (3). Anna Rędzia strzelała dwukrotnie. Prócz ostatniej bramki, była przed laty zawodniczka łódzkiego SMS’u celnie trafiła w sezonie 2017/2018, w 22 kolejce, podczas wygranego starcia w HollyŁódź (2:1). Zrównała się tym samym z Julitą Głąb.

Team PWSZ w historii ekstraligowych potyczek z UKS SMS Łódź nie przegrał ani razu. Był to ósmy triumf. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego tylko ras zremisowały z zawodniczkami trenera Marka Chojnackiego. Warto wspomnieć, że wynik był identyczny jak we wspomnianym sezonie 2017/2018, kiedy to w 11 kolejce na swojej ziemi piłkarki z Wałbrzycha również zwyciężyły Łodzianki 2:0.

Po zwycięstwie z Łodzią team osiągnął 50 punktów w klasyfikacji generalnej Ekstraligi. W ubiegłym sezonie piłkarki z Wałbrzycha kończyły rywalizację po 27 kolejkach z dorobkiem 48 punktów i bilansem 13-9-5 (64-34). Na obecną chwilę bilans wynosi 15-5-3 (63-26).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.