24/02/2021

Biegi: Pobiegli w Wild Cross Run /Walim/

10-kilometrowa trasa, 100 przeszkód o zróżnicowanym stopniu trudności, to wszystko czekało na uczestników 2. edycji ekstremalnego biegu Wild Cross Run.

Wild Cross Run Dziećmorowice to impreza biegowa, z elementami różnego rodzaju przeszkód naturalnych i sztucznych, sprawdzających sprawność fizyczną człowieka. Bieg ten nastawiony jest głównie na doskonałą zabawę, wysiłek fizyczny, przekraczanie własnych granic, pokonywanie słabości, a także rywalizację o miano „najdzikszego” i „najtwardszego” zawodnika i zawodniczki. Tym razem, równolegle do pełnego dystansu dla mężczyzn i kobiet,  wystartowali również najmłodsi.

Ponad 100 uczestników, w sobotę 11 maja, zmagała się  z dziką przyrodą i własnymi siłami.  Biegnąc korytem strumienia, przecinając staw, nurkując w bagnie oraz chodząc po drzewach, zawodnikom nie schodził uśmiech z twarzy. Poza tym organizatorzy przygotowali mnóstwo innych niespodzianek w postaci ściany ze słomy, pajęczyny lin, zasieków z drutem kolczastym czy zbiorników z wodą i błotem. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Wałbrzyski i Adam Hausman – Wójt Gminy Walim.

źródło: UG Walim, Zdjęcia CSiR Walim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.