24/02/2021

Ekstraliga: Ciekawostki z meczu Medyk Konin vs AZS PWSZ Wałbrzych

Team AZS PWSZ Wałbrzych w trzecim meczu grupy mistrzowskiej minimalnie uległ Medykowi w Koninie. Tradycyjnie pomeczowa dawka statystyk i ciekawostek.

W meczu zaprezentowała się nieco inna jedenastka niż ostatnimi czasy. Zabrakło z podstawowego składu Moniki Kędzierskiej, wykartkowanych Anny Rędzi i Klaudii Miłek. Zabrakło również kontuzjowanych Dominiki Dereń, Anny Zając, Martyny Zańko, Sabiny Ratajczak.

Wróciła za to w mocnym, dynamicznym, ofensywnym stylu Julita Głąb. W miejsce wspomnianej Monii zjawiła się Jessica Pluta. Dla defensywnie usposobionej piłkarki był to powrót do wyjściowego składu trenera Kamila Jasińskiego od czasu meczu 22 kolejki, na wyjeździe z AZS’em Wrocław, wygranym 3:1, gdzie rozegrała pełen czas gry.

W jedenastce drugi raz z rzędu wyszła Wiktoria Kuciewicz, a również powrót zaliczyła Karolina Ostrowska. Mistrzyni Europy U17 z 2013 roku ostatni raz w wyjściówce wchodziła w 18 kolejce, w domowym starciu z AZS UJ Kraków, wygranym 4:1. Ostra wówczas także rozegrała pełen czas gry.

Kapitan Małgorzata Mesjasz zdobyła 12 bramkę w tym sezonie, a 6 w rundzie wiosennej. Klaudia Fabova z kolei 14 w sezonie i 5 tej wiosny. Dla Gosi to pierwsza bramka od czasów 22 kolejki, wspomnianego, derbowego meczu z Wrocławiem gdzie dwukrotnie, celnie trafiała do siatki rywalek. Dla Fabi, to druga z rzędu po zeszłotygodniowym meczu z Górnikiem Łęczna w Świdniku.

Fabimania odpaliła drugi raz przeciwko Medykowi. W 9 kolejce w Koninie, w remisowym starciu na 3:3, tym razem na 2:3. To była również ostatnia bramka w spotkaniu z czterokrotnym Mistrzem Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.