Ekstraliga: Ofensywna bitwa w Koninie. Zabrakło czasu

Team AZS PWSZ Wałbrzych rozegrał na wyjeździe ostre spotkanie z Medykiem Konin. Ofensywy nie brakowało. Po pięknej walce naszych dziewczyn, punkty zostały ostatecznie w mieście czterokrotnego Mistrza Polski.

Medyk objął prowadzenie po rzucie karnym, który na bramkową zdobycz zamieniła Natalia Chudzik. Stan 1:0 utrzymywał się do przerwy. Po zmianie stron team PWSZ cały czas szukał swoich okazji kreując wiele ofensywnych sytuacji. W meczu jak wiemy zabrakło wykartkowanych Klaudii Miłek i Anny Rędzi. Z podstawowej jedenastki trenera Kamila Jasińskiego na boisku nie ujrzeliśmy również Moniki Kędzierskiej.

Medyk zdobył jeszcze dwie bramki autorstwa Dominiki Kopińskiej. Przy stanie 3:0 nasz AZS zaczął szybko odrabiać straty. Klaudia Fabova swoim potężnym strzałem dała nadzieję wszystkim kibicom zespołu z Wałbrzycha. Kapitan Małgorzata Mesjasz doprowadziła do stanu 3:2. Sędzia prowadząca spotkanie doliczyła dwie minuty. Zabrakło czasu, ale nie mniej jednak nasze zawodniczki rozegrały bardzo dobre spotkanie. Mimo, że medalu w tym sezonie nie będzie, to walczymy dalej. Przed nami dwa spotkania, które dziewczyny chcą zakończyć z pozytywnym akcentem.

Medyk Konin 3:2 (1:0) AZS PWSZ Wałbrzych

Chudzik 26′, x2 Kopińska 66′,77′ – Fabova 82′, Mesjasz 87′

PWSZ: Sapor – Pluta, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Ostrowska, Rozmus, Kuciewicz (65′ Głowacka), Głąb, Rapacka, Fabova