A klasa: Lider przegrywa z Victorią

Mecz Orła Lubawki z Victorią Świebodzice zapowiadany było jako hit 25 kolejki. Biorąc pod uwagę, że był to mecz pierwsze drużyny z trzecią, można było oczekiwać wielu emocji. Mecz rozpoczął się od ataków jednej i drugiej drużyny. Duże zaangażowanie z obu stron w krótkim czasie rozkręciło widowisko.

Pierwszą groźna akcję stworzyli jednak goście. Strzelał Woźniak, Traczykowski i Krzyżanowski. Co jakiś czas do akcji ofensywnych dołączali Błaszczak i Gandera, który dodatkowo z każdą minutą dokumentował swoje panowanie w środkowej strefie boiska. Tak pewna postawa gości sprawiła, że piłkarze Orła mieli spore problemy z konstruowaniem akcji zaczepnych. Często nie potrafili nawet wyjść z własnej połowy. Trener gospodarzy z niepokojem patrzył na zegarek i przekazywał uwagi swoim graczom.

Podpowiedzi zaczęły skutkować lepszą postawą. Więcej akcji ofensywnych inicjował Krzysztof Musiał, Michał Meuszyński czy Piotr Gleb. Swoje robili Grzegorz Wroczyński i Tomasz Szyszka. W bramce dwoił się i troił Grzegorz Gruszka. Ostatecznie jednak skapitulował w 42 minucie po uderzeniu Grzesiaka z rzutu wolnego.

Po zmianie stron przewaga Victorii rosła. Goście grali mądrą i poukładaną piłkę. Gospodarze ponownie zostali ukarani tuż po przerwie. W 47 minucie na 2:0 podwyższył Dominik Woźniak. Cios, który przyjęli gracze z Lubawki był mocny. Na boisku pojawił się Kacper Schabiński i coś się zmieniło. Damian Michno wreszcie musiał interweniować. Schabiński grał wyśmienicie. Strzelał, podawał. Niestety pomimo wielu sytuacji, bramka dla Orła padła dopiero w 91 minucie meczu. Gol kontaktowy wlał nadzieje w serca kibiców. Nie cieszyli się jednak długo. Dwie minuty później Błażej Gromniak ustalił wynik meczu

Orzeł Lubawka – Victoria Świebodzice 1:3 (0:1)
90+1′ Schabiński – 42′ Grzesiak, 47′ Woźniak, 90+3′ Gromniak

Orzeł: Gruszka – Szyszka, Głowacki, Wroczyński, Adamowicz (60′ Skrzybczak), Gleb (65′ Walczak), Grzelak, Hadała (72′ Wincza), Królak, Meuszyński (73′ Schabiński), Musiał

Świetne zakończenie sezonu

Victoria: Michno – Traczykowski, Woźniak (85′ Dominiak), Grzesiak, Pyda, Antas, Krzyżanowski (75′ Lewandowski), Błaszczak, Gandera, Kmieciak (75′ Gromniak), Suchomski