27/02/2021

Ekstraliga: Runda Mistrzowska – GIEKSA Kontratakuje – AZS PWSZ Wałbrzych vs GKS Katowice – Transmisja

Team AZS PWSZ Wałbrzych czeka czwarty pojedynek z rundzie mistrzowskiej i to jaki! Inwazja została odparta przez zawodniczki trenera Kamila Jasińskiego. Minęło kilka miesięcy, a co za tym idzie GIEKSA zaplanowała kontratak na niezdobytą twierdzę Wałbrzych.

W tym sezonie będzie to już trzecie starcie z beniaminkiem Ekstraligi z Katowic. Zespół prowadzony przez trenera Witolda Zająca zameldował się w grupie mistrzowskiej, w której zmierzy się z naszym team’em. W 3 kolejce, na stadionie Podlesianki 2:1 zwyciężył PWSZ (Katarzyna Rozmus 62′, Anna Zając 78′ – Joanna Olszewska 64′). Rewanż w fazie zasadniczej miał miejsce na Ratuszowej w Wałbrzychu podczas 14 kolejki. Ponownie Biało-Zielona Armia triumfowała we wspomnianej Inwazji 1:0 (Klaudia Fabova 71′).

Sytuacja debiutującego GKS Katowice w Ekstralidze, w rundzie mistrzowskiej wygląda następująco:

23 kolejka – wygrana 1:0 z Górnikiem Łęczna (Agata Sobkowicz 17′)

24 kolejka – przegrana 1:3 z Medykiem Konin (Joanna Olszewska 62′)

25 kolejka – przegrana 0:4 z Czarnymi Sosnowiec

Nie mniej jednak, jak twierdzi szkoleniowiec Kamil Jasiński, GIEKSA to zespół z którym, jak z każdym w tej lidze, liczyć się trzeba i z pewnością nie będzie to spotkanie należało do najłatwiejszych.

Sytuacja naszego AZS’u w tej fazie rozgrywek prezentuje się tak:

23 kolejka – wygrana 2:0 z UKS SMS Łódź (Małgorzata Mesjasz 51′ (k), Anna Rędzia 85′)

24 kolejka – przegrana 3:2 z Górnikiem Łęczna (Klaudia Fabova 50′, Klaudia Miłek 90+2′)

25 kolejka – przegrana 3:2 z Medykiem Konin (Klaudia Fabova 82′, Małgorzata Mesjasz 87′)

W strzeleckim aspekcie, jak wspomniałem wcześniej w historii starć z GKS’em Katowice bramki zdobywały Katarzyna Rozmus, Anna Zając i Klaudia Fabova.

Podczas zbliżającej się bitwy z pewnością będziemy świadkami kilku wybitnych pojedynków. W naszej karcie walk znalazły się następujące starcia:

Oliwia Rapacka vs Joanna Olszewska – 23 FLYING MATCH  Nowa postać GIEKSY w tym sezonie, przybyła z AZS’u Wrocław, boczna obrończyni Joanna Olszewska ten sezon śmiało może zaliczyć do udanych. Asia debiutowała w barwach reprezentacji Polski prowadzonej przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego. Charakterystyczna w prowadzeniu piłki, dynamiczna, techniczna Oliwia Rapacka w latającym stylu niczym Jordan może sprawić, że wielokrotnie emocje będą sięgać zenitu, a kibice nieraz podskoczą z wrażenia.

Małgorzata Mesjasz vs Natalia Nosalik – CAPTAIN VS CAPTAIN Pojedynek konsekwentnych kapitanek, które poprowadzą swoje drużyny do boju przywołuje ciarki na samą myśl o tym co wydarzy się na boisku przy Ratuszowej. Mesjasz z PWSZ przeszła drogę z I ligi grupy południowej do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nosalik z kolei gra w GIEKSIE od czasów III ligowych potyczek. Stykowy, mocny pojedynek dwóch zawodniczek przed nami. Nie zapominajmy, że Gosia stała się etatową obrończynią reprezentacji Polski.

Kamil Jasiński vs Witold Zając – NO DQ MATCH Szkoleniowcy znają się jeszcze z czasów Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu, kiedy grali przeciwko sobie. Jeden i drugi słynie z emocjonalnego przeżywania spotkań swoich zawodniczek, a co za tym idzie głośnych, kluczowych podpowiedzi. Między ich ławkami zawsze iskrzyło, więc co może się wydarzyć w starciu bez dyskwalifikacji? Praktycznie, wszystko.

Klaudia Fabova vs Kinga Kozak – ONE VS ONE – Dwie napastniczki, dwie nowe postaci w swoich zespołach i przede wszystkim, bramkostrzelne. Obydwie reprezentują swoje barwy narodowej w macierzystych reprezentacjach. Fabova w Słowacji, Kozak rzecz jasna w Polsce, w U19. Kozak do GIEKSY przeszła z Medyka Konin, Fabi do PWSZ z czeskiego 1. FC Slovacko. Fabimania ma na koncie 13 bramek zdobytych w tym sezonie, zawodniczka z Katowic z kolei 5. Przypomnijmy, że to bramka Słowaczki przesądziła o poprzednim triumfie PWSZ nad GIEKSĄ.

Klaudia Miłek vs Agata Sobkowicz – THIS IS MY YARD MATCH – Do kogo w tej kwestii należy stadion przy Ratuszowej? Agata Sobkowicz grała w Team’ie PWSZ w debiutanckim w Ekstralidze sezonie 2015/2016. Wówczas dla Wałbrzycha zdobyła 15 bramek. Grała w ataku razem z Klaudią Miłek. Piłkarki doskonale znają stadion przy Ratuszowej, ale to Miła jest bardziej doświadczona na tym gruncie. Luchamania ustrzeliła w tym sezonie 11 bramek, Agata z kolei 8 – najwięcej dla Katowic. Ofensywnej jazdy może nie być końca.

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/videos/718777541870874/

Starcie rozgrywane w ramach 26 kolejki Ekstraligi może zapisać się w historii najbardziej emocjonujących meczów piłki nożnej kobiet. Na szali nie tylko 3 punkty, ale przede wszystkim niezdobyta twierdza Wałbrzych, po której stronie trwają zmotywowane, silne i waleczne piłkarki Team’u AZS PWSZ Wałbrzych.

Transmisję bitwy AZS PWSZ Wałbrzych vs GKS Katowice obejrzycie dzięki naszemu partnerowi F.O.C. HOLDING Dobrosław Kowalski właściciel marki KP&M Kancelaria.

Zapraszamy do odwiedzania działalności naszego partnera: xamax.pl http://kpm-kancelaria.pl/ i do bloga thetheatreofdreams.pl autorstwa właśnie Dobrosława Kowalskiego.

Facebook: https://www.facebook.com/KPMKancelariaDoradcowPrawnych/

https://www.facebook.com/thetheatreofdreamsbykowalski/

Start transmisji na naszej stronie facebook już w najbliższą sobotę (01.06.) od godziny 12:20.

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.