24/02/2021

Młodzież PWSZ druga w Turnieju Ligi Orlika

Drużyna KAP Kamienna Góra okazała się być najlepszą z pośród czterech zespołów, które wzięły udział w pierwszym Turnieju Ligii Orlika na Stadionie Koksochemii. Mecze odbywały się równolegle, na podzielonym boisku w systemie 1 x 15 minut. Turniej pierwotnie miał odbyć się w połowie kwietnia, jednak ze względu na warunki atmosferyczne OZPN Wałbrzych zdecydował się przenieść spotkania na 27 maja.

Kamienna w drodze na szczyt pokonała 3:2 KP Gwarek II Wałbrzych, 5:0 KP Gwarek Wałbrzych oraz 1:0 AZS PWSZ Wałbrzych. Drugie miejsce zajęły orliczki PWSZ, wygrywając 5:0 z KP Gwarkiem i 3:0 z Gwarkiem II. Trzecie miejsce zajął pierwszy zespół organizatora /KP Gwarek/ wygrywając jedynie ze swoim drugim zespołem 4:3. Ustąpił on PWSZ Wałbrzych 5:0 i również 5:0 Kamiennej Górze.

Do turnieju, ze względu na braki kadrowe, nie przystąpił piąty zespół FUTGOL Czarny Bór, Dodatkowo po zakończonym turnieju zostało rozegrane spotkanie towarzyskie pomiędzy Gwarkiem a AZS PWSZ Wałbrzych, które to podopieczne Łukasza Warzyniaka wygrały 5:0.

Zmiana terminu rozegrania turnieju wywołała w środowisku piłkarskim spore kontrowersje. Pan Sebastian Raciniewski /trener Górnika NM/ opublikował list w którym poddał w wątpliwość zasadność odwołania turnieju, ze względu na padający deszcz. Motywacją OZPN do odwołania turnieju były liczne telefony rodziców zawodników do klubów. Następny turniej planowany jest na 10 czerwca. Oby pogoda dopisała…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.