Ekstraliga: Ciekawostki z meczu AZS PWSZ Wałbrzych vs GKS Katowice

Team AZS PWSZ Wałbrzych zakończył starcie z GKS Katowice remisem 2:2. Tradycyjnie pomeczowa dawka statystyk i ciekawostek.

W meczu zaprezentowała się trochę inna wyjściowa jedenastka. Wróciła do gry i składu Monika Kędzierska, która nie grała w wyjazdowym meczu z Medykiem Konin. Wróciła również po wykartkowaniu Klaudia Miłek, a także Anna Rędzia, choć Ania dopiero na boisko wkroczyła w drugiej połowie spotkania. W jej miejsce, w wyjściowym składzie trenera Kamila Jasińskiego pojawiła się Karolina Ostrowska. Ostra drugi raz z rzędu grała od pierwszej minuty meczu.

Zabrakło z kolei kontuzjowanych Dominiki Dereń, Martyny Zańko, Sabiny Ratajczak, Anny Zając, Wiktorii Kuciewicz i Natalii Piątek.

Klaudia Miłek zdobyła 12 bramkę w tym sezonie, a 6 w rundzie wiosennej. Jej celny strzał w 5 minucie starcia okazał się najszybciej zdobytą bramką przez Team PWSZ właśnie w rundzie wiosennej.

Swoją 14 bramkę w sezonie, a 7 w rundzie wiosennej zdobyła kapitan Małgorzata Mesjasz. Gosia tym samym zrównała się pod względem zdobytych bramek w sezonie 2018/2019 z Klaudią Fabovą.

Bylo to trzecie w historii starcie PWSZ vs GIEKSA. W 3 kolejce na stadionie Podlesianki zwyciężył nasz team 2:1 (Katarzyna Rozmus 62′, Anna Zając 78′ – Joanna Olszewska 64′). W rewanżu na Ratuszowej, w 14 kolejce rundy zasadniczej również triumfował PWSZ 1:0 (Klaudia Fabova 71′).