01/03/2021

Ekstraliga: Patrycja Urbańska w najwyższej klasie rozgrywkowej

Patrycja Urbańska wraz z zespołem KKP Bydgoszcz wywalczyła awans do Ekstraligi wygrywając I ligę grupę północną. Dla Bydgoszczy to powrót do elity po trzech sezonach.

KKP Bydgoszcz, który istnieje od 2007 roku ostatni raz grał w Ekstralidze w sezonie 2015/2016. Wówczas na sam koniec rozgrywek, w barażowym spotkaniu, którego stawką było utrzymanie w najwyższej, polskiej lidze uległo na własnym stadionie Olimpii Szczecin 0:2 (Natalia Niewolna 45+1, Roksana Ratajczyk 86′).

Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Adama Górala wywalczyła Mistrzostwo I ligi grupy północnej po 21 rozegranych meczach z dorobkiem 56 punktów i bilansem 18-2-1 (71-16). Drugie miejsce zajmują Stomilanki Olsztyn (51), a trzecie UKS SMS II Łódź (51).

Patrycja Urbańska przed laty czujnie broniła w PWSZ na poziomie I ligi grupy południowej. Następnie pojawił się drugi zespół, a także mecz Pucharu Polski wygrany z Rolnikiem Głogówek. W pewnym momencie jej kariery nadażyła się okazja by wspomóc będący wówczas bez bramkarki pierwszoligowy KKP Bydgoszcz.

Jestem dumna, że mogę być częścią zespołu, który swoim zaangażowanie i walką wywalczył awans do Ekstraligi. Jest to ogromny sukces, który motywuje do dalszej, ciężkiej pracy.” – komentuje dla naszego portalu Patrycja

Mimo, że drużynie z województwa Kujawsko-Pomorskiego pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania, na własnym stadionie z KS Raszyn, to już dziś może świętować upragniony powrót, awans do rozgrywek najwyższej klasy.

Fotografia: Olek Ryska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.