01/03/2021

A klasa: Victoria lepsza od Zagłębia

Po wygranej z Iskrą Witków Śląski, Zagłębie Wałbrzych pojechało na powalczyć o punkty z niepokonaną do 13 kolejki, Victorią Świebodzice. Dla podopiecznych Daniela Gandery mecz z wałbrzyską drużyną był kolejnym krokiem w walce o podium, które zbliża się do Świebodzic wielkimi krokami.

W pierwszych minutach obie drużyny badały się wzajemnie, starając się jednocześnie wybadać możliwości przeciwnika. Akcje Zagłębia napędzał Radosław Szymaniak i Jakub Fijałkowski. Dobrze radził sobie prawoskrzydłowy Marcin Sobotka. Gospodarze nie pozostawali jednak dłużni swoim rywalom i do twardej walki włączyli się Kmieciak, Traczykowski, Błaszczak. Jak zwykle zamieszanie w polu karnym gości, siał Dominik Woźniak. Do 18 minuty pewnie w bramce radził sobie Daniel Gałek.

Dopiero wtedy nerwy zwiodły Gracjana Janiszewskiego, który faulował w polu karnym Traczykowskiego i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił Woźniak. Po bramce gospodarze narzucili swój styl gry i pomimo starań podopiecznych Łukasza Wojciechowskiego, Dominik Woźniak w 40 minucie strzelił drugiego gola. Rozpędzona Victoria szybko doprowadziła do kolejnych sytuacji bramkowych. Najlepszą mieli w 44 minucie. Drugi faul Janiszewskiego w polu karnym, druga żółta i w konsekwencji czerwona dla obrońcy Zagłębia postawiła gości w wyjątkowo trudnej sytuacji. Na pocieszenie dla wałbrzyszan Daniel Gałek obronił uderzenie Woźniaka i sędzia zakończył pierwszą odsłonę meczu.

Po zmianie stron grające w 10-ciu Zagłębie, zagrało odważnie. Ataki wałbrzyszan były na tyle groźne, że zmusiły gospodarzy do większego wysiłku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Traczykowski strzela na 3:0. Później jeszcze Grzesiak, ponownie Woźniak oraz Gromniak i Suchomski. Dla Zagłębia Mlostek i Fijałkowski. Trzy punkty zostały w Świebodzicach.

Victoria Świebodzice – Zagłębie Wałbrzych 7:2 (2:0)
18′ 40′ 73′ Woźniak, 53′ Krzyżanowski, 57′ Grzesiak, 84′ Gromniak, 90′ Suchomski – 64′ Mlostek, 75′ Fijałkowski

Victoria: Michno – Gromniak, Antas, Pyda, Kmieciak, Błaszczak, Traczykowski, Krzyżanowski (65′ Lewandowski), Woźniak, Suchomski, Grzesiak (65′ Borgoń)

Zagłębie: Gałek – Rałek (69′ Nyklasz), Sobotka (50′ Mlostek), Szymaniak, Fijałkowski, Kostko (76′ Ślisz), M. Dobiega, Janiszewski, Chmiel (46′ Maciejczyk), P. Dobiega (46′ Matuła)