24/01/2021

A klasa: Walim wygrywa z Górnikiem

Niedzielne przedpołudnie w Walimiu było przepełnione piłkarskimi emocjami z najwyższej półki. Gospodarzy czekał trudny pojedynek z zawsze groźnym Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Doskonale zorganizowana taktycznie drużyna gospodarzy zaskoczyła przeciwnika.

Pierwsze trafienie zaliczył Łukasz Młocek już w 10 minucie meczu. Po jego kapitalnym uderzeniu głową Piotr Bąkiewicz mógł jedynie patrzeć jak piłka ląduje w siatce. Górnikowi zależało jednak na trzech punktach. Fenomenalny mecz w środku pola rozgrywał Patryk Rosiński, który ostatecznie uderzeniem rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Zaskoczony Łukasz Gut nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Spotkanie w dalszym ciągu mogło się kibicom podobać. Dobrze grali Wroczyńscy, ale też w zespole gospodarzy kapitalne zawody rozgrywał Adrian Kraus i Kamil Drąg. Dobrze Tomasz Kowal i Artur Słapek. Kluczową dla losów meczu akcją, była sytuacja z 44 minuty. Tuż przed polem karnym faulowany był Artur Słapek. Chwilę później sam poszkodowany uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego wprost w okienko bramki Bąkiewicza.

Po zmianie stron pomimo zażartej walki i wielu sytuacji z obu stron, bramki strzelali jedynie gospodarze. Już w 50 minucie gola strzelił Adrian Kraus, w 83 Kamil Drąg. Górnikowi w trakcie całego spotkania przypadła jeszcze poprzeczka i dwukrotnie słupek. Kilkukrotnie na ich drodze stawał również Łukasz Gut, co ostatecznie sprawiło, że komplet punktów został w Walimiu.

KS Walim – Górnik NM Wałbrzych 4:1 (2:1)
10′ Młocek, 44′ Słapek, 50′ A. Kraus, 83′ Drąg – 28′ Rosiński

Walim: Ł. Gut – D. Kraus, Rzeczycki, Gawryś (63′ Drzewiecki), Kowal, Słapek, Miklas, Drąg, Skotnicki, Młocek, A. Kraus (84′ P. Gut)

Górnik: Bąkiewicz – Kaczmarek, Rosiński, Mateusz Wroczyński (68′ Kulik), Marcin Wroczyński (46′ Grabowski), Fedycki, Walkosz-Berda (84′ Raciniewski), Matuła, Misiułajtys, Kasperek (54′ Woźniak), Jankowski

ATRAKCYJNOŚĆ MECZU: 9/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.