IV liga: Remis Górnika w Żernikach

Przedostatni mecz w sezonie Górnik rozgrywał na trudnym terenie z dużo niżej notowanym Piastem Żerniki. Dobra gra podopiecznych trenera Jacka Fojny nie powstrzymała jednak gospodarzy od odważnej gry. Dwa szybkie kontrataki dały Piastowi prowadzenie.

Wałbrzyski zespół od 26 minuty musiał odrabiać straty. Kilka świetnych interwencji bramkarza gospodarzy mogło wprawić w osłupienie. Ostatecznie jednak cierpliwość biało-niebieskich została nagrodzona w 43 minucie spotkania. Akcję w swoim stylu przeprowadził Szymon Tragarz. Pomocnik Górnika minął trzech rywali, odegrał piłkę do lepiej ustawionego De Pauli i gol kontaktowy stał się faktem.

Po przerwie wałbrzyszanie grali konsekwentnie w ofensywie, cierpliwie czekając na swoją szansę. Próbował Oświęcimka i Bogacz. Dobrze grał Krzymiński i Krawczyk. Spore zamieszanie pod bramką Piasta robił De Paula. Na bramkę wyrównującą trzeba było jednak czekać do 82 minuty meczu. Do kapitalnego podania Oświęcimki z głębi pola doszedł Mateusz Krzymiński. Zawodnik Górnika uderzył w przeciwległy róg bramki i uciszył miejscowych kibiców. Niestety pomimo kilku dogodnych sytuacji więcej bramek goście już nie strzelili. Mecz zakończył się podziałem punktów

Piast Żerniki – Górnik Wałbrzych 2:2 (2:1)
12’ Antonio, 26’ Czerwiński – 43’ De Paula, 82’ Krzymiński

Górnik: Jaroszewski – Sawicki, Michalak, Smoczyk, Krzymiński (89’ Wepa), Oświęcimka, Rytko, Chajewski (55’ Borowiec), Młodziński (46’ Bogacz), Tragarz (55’ Krawczyk), De Paula