Liga Okręgowa: Kryształ lepszy od Zdroju

Kolejny mecz Zdroju, w którym zespół z uzdrowiska kończy zawody w osłabieniu. Zadziorność i porywczy charakter piłkarzy Jedliny Zdrój tym razem jednak nie przyniósł zdobyczy punktowej.

Pomimo walki i dużego zaangażowania Zdrój musiał uznać wyższość Kryształu. Ekipa ze Stroń Śląskich starała się za wszelką ceną narzucić swój styl gry i szybko rozstrzygnąć losy meczu. Do przerwy jednak żadnej ze stron nie udało się pokonać bramkarza rywali. Sytuacja zmieniła się po przerwie, a kluczowymi dla losów spotkania były wydarzenia, które miały miejsce między 48 a 53 minutą meczu.

Tuż po starcie drugiej odsłony żółtą kartką ukarany został brazylijski piłkarz Zdroju, Patrick De Nascimento Silva. Chwilę później pierwszego gola zdobył dla gospodarzy Mateusz Poświtajło, a już od 53 minuty goście, po usunięciu z boiska Silvy, musieli grać w osłabieniu. Od tego momentu Kryształ miał trochę więcej swobody na boisku. Pozwoliło to na tworzenie groźnych sytuacji. Dobrze jednak w bramce Zdroju spisywał się Trzepak.

Goście starali się odgryzać, ale pomimo kilku ciekawych akcji, nie potrafili strzelić bramki wyrównującej. Gola zdobyli za to gospodarze. Szczęśliwym strzelcem okazał się rezerwowy Dariusz Bugajski.

Kryształ Stronie Śląskie – Zdrój Jedlina Zdrój 2:0 (0:0)
49′ Poświtajło, 86′ Bugajski

Kryształ: K. Bajrak – Data, M. Bajrak (70′ Bugajski), Dętys, Haydon, P. Kowalewski, M. Kowalewski, Lasota, Niewiadomy, Poświtajło, Woś

Zdrój: Trzepak – Sos Santos, Silva, Sitko, Zasada (78′ Kacprzyk), Trojak, Tłuścik, Rzeszót, Lipiński (57′ De Oliveira), Kałwak (88′ Wiśniewski), Foltynowicz