02/03/2021

A klasa: Sytuacja w tabeli po 26 kolejce

Pierwsze pięć zespołów w tabeli zachowało swoją pozycję. Wygrał Orzeł, Herbapol i Victoria. Porażkę zanotowali Górnicy z Nowego Miasta i ulicy Ratuszowej. Po wygranej Darbor i Walim, kosztem Włókniarza, przesunęły się w górę tabeli. Swoje pozycje zachowały również Zagłębie Wałbrzych, Sudety Dziećmorowice, Błękitni Słotwina.

Po nieoczekiwanych wynikach, ciekawie zrobiło się w dolnej części tabeli. Czarni uciekli ze strefy spadkowej i mają tyle samo punktów co Podgórze. Unie Jaroszów i Stare Bogaczowice zbliżyły się do tej przysłowiowej kreski. Pod nią wciąż znajduje się Iskra Witków Śląski, która jednak po ostatnim zwycięstwie zbliżyła się do bezpiecznej strefy.

Ponadto w ośmiu spotkaniach padło 44 bramki co daje średnią 5,5 bramki na mecz. 24 trafienia zaliczyli gospodarze. Gościom przypadło 20 goli. Najwięcej bramek padło w Jaroszowie gdzie miejscowa Unia przegrała z Orłem 3:8. Po dziewięć goli strzelono w meczach Victorii Świebodzice z Zagłębiem Wałbrzych i Czarnych Wałbrzych z rezerwami Górnika Wałbrzych. Żadnych bramek nie zobaczyliśmy w Głuszycy.

Cztery spotkania wygrali gospodarze, padł jeden remis i trzykrotnie zwyciężali goście. Cztery gole strzelił Krzysztof Musiał z Orła Lubawki. Trzy trafienia zaliczyli Rafał Baszak (Czarni Wałbrzych) i Dominik Woźniak (Victoria Świebodzice), któremu brakuje już tylko dwóch bramek do wygrania zakładu z trenerem Danielem Ganderą i redakcją Sportowego Wałbrzycha.

[standings league_id=1]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.