02/03/2021

Siatkówka: Co słychać u TS Chełmiec Wałbrzych?

O tym, że najbardziej doświadczeni zawodnicy TS Chełmiec Wałbrzych zasilą drugoligowy zespół Aqua mówi się od dawna. Jednak co słychać i co planuje w kwestii swoich utalentowanych drużyn zarząd Chełmca w nadchodzącym sezonie? Sporo ciekawych rzeczy.

Jeszcze nieoficjalnie mówi się, że trenerzy Janusz Ignaczak i Dariusz Ratajczak mają poprowadzić w następnym sezonie wspomnianego drugoligowca. Nie oznacza to jednak, że wszyscy zapomną o tych, którzy tworzą potężne fundamenty budowy siatkówki męskiej w Wałbrzychu.

Mowa rzecz jasna o TS Chełmiec Wałbrzych, którzy w minionym sezonie zgarnęli sporo cennych trofeów, zwyciężyli w wielu ważnych zmaganiach, grało w 1/4 Mistrzostw Polski. Do Chełmca wracają, po rocznej przygodzie we wrocławskiej Gwardii Marcel Mikulski i Przemysław Sopko.

Drużyny Chełmca rozpoczną przygotowania do sezonu od obozu, który będzie miał miejsce na początku sierpnia w Borowicach i Mieroszowie. Bardzo możliwe, że liczna ekipa z Wałbrzycha do poszczególnych rozgrywek młodzieżowych przystąpi czteroma, a być może nawet pięcioma zespołami.

Mocniejszy zespół Kadetów wystąpi prawdopodobnie w lidze juniorów, a jedna z drużyn rozgrywać będzie swoje mecze w Wałbrzyskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki, by nabywać kolejne doświadczenia w pojedynkach z byłymi ligowcami.

Chełmiec liczy na trzecie w historii uczestnictwo w Dolnośląskiej Akademii Siatkówki, która efektywnie wspiera zespół pod względem doposażenia profesjonalnego sprzętu, a dodatkowo AWF Wrocław wykonał badania specjalistyczne. Te niezwykle ważne aspekty istotnie przyczyniły się do rozwoju młodych siatkarzy z Wałbrzycha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.