Ekstraliga: Trzy punkty po walce zostały w Sosnowcu

Team AZS PWSZ Wałbrzych rozegrał ostatnie spotkanie w sezonie 2018/2019 w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli Ekstralidze. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń – Czarnych Sosnowiec.

Czarne Sosnowiec przed tym spotkaniem miały zagwarantowane trzecie miejsce, a PWSZ – czwarte, bardzo wysokie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wynik spotkania już w 16 minucie otworzyła krótkim strzałem Klaudia Fabova. Gospodynie jednak nie zostały obojętne i szybko doprowadziły do wyrównania za sprawą ataku Martyny Wiankowskiej. Do przerwy zawodniczki trenera Grzegorza Majewskiego zdobyły jeszcze dwie bramki za sprawą celnego strzału Marty Cichosz oraz podyktowanego rzutu karnego, który na zdobycz bramkową zamieniła kapitan Joanna Operskalska. Co ciekawe, dwie zawodniczki zakończyły swoje piłkarskie kariery.

Zawodniczki trenera Kamila Jasińskiego w pierwszej części meczu szukały swoich okazji, również i po zmianie stron. Jednak i w tej części starcia wspomniana Cichosz znalazła drogę do bramki dziewczyn z Wałbrzycha ustanawiając wynik spotkania na 3:1 dla aktualnych brązowych medalistek Ekstraligi.

Cieszy fakt, że z boiska w Sosnowcu nasze zawodniczki zeszły całe i zdrowe. Czwarte miejsce w elicie podkreśla siłę, potencjał i dużo serca jakie piłkarki PWSZ wkładają w swoją grę. To był niezwykle długi i trudny sezon.

Czarni Sosnowiec 4:1 (3:1) AZS PWSZ Wałbrzych

Wiankowska 17′, x2 Cichosz 37′,63′; Operskalska 45′ (k) – Fabova 15′

PWSZ: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Pluta, Szewczuk, Ostrowska, Rozmus, Głąb, Rapacka, Miłek, Fabova