Ekstraliga: Sytuacja w tabeli po 27 kolejce

Piotr Walkowiak

Za nami ostatnia w sezonie 2018/2019 odsłona Ekstraligi. Górnik Łęczna w starciu z Medykiem Konin obronił Mistrzostwo Polski. Brązowy medal trafił do Czarnych Sosnowiec, a Team AZS PWSZ Wałbrzych ukończył zmagania na bardzo wysokim czwartym miejscu.

Jak wiemy nasz Team stoczył ostatni pojedynek w Sosnowcu z Czarnymi, gdzie uległ 4:1. Bramkę dla PWSZ zdobyła Klaudia Fabova (15′). Dla Sosnowca z kolei bramki zdobyły Martyna Wiankowska 17′, x2 Marta Cichosz 37,63; Joanna Operskalska 45 (k). Tego samego dnia rozegrane zostały wszystkie mecze.

W grupie mistrzowskiej Górnik Łęczna pokonał 2:0 Medyka Konin (x2 Ewelina Kamczyk 39′,77′) zdobywając tym samym drugie Mistrzostwo Polski z rzędu. UKS SMS Łódź zremisował 1:1 z GKS Katowice (Katarzyna Kałużna 28′ – Marlena Hajduk 82′).

W grupie spadkowej AZS UJ Kraków przegrał 3:0 z AZS PSW Biała Podlaska (x2 Klaudia Lefeld, Ewa Cieśla). Olimpia Szczecin wygrała 6:2 z AZS Wrocław (Patrycja Michalczyk 54′, Matilda Victoria Bohm 74, x2 Roksana Ratajczyk 70,88; x2 Natalia Hryb 77′,81′ – Julia Siepietowska 31, Marcelina Buś 73′), a Polonia Poznań nie wyruszyła na mecz z Mitechem Żywiec.

Z Ekstraligą pożegnał się Mitech Żywiec i Polonia Poznań.