27/02/2021

II liga: UKS Bielawianka Bielawa pokonuje AZS Wrocław w ofensywnym starciu

Podopieczne trenera Sebastian Głogowskiego rozegrały ciekawe, ofensywne spotkanie z zawodniczkami trenerki Moniki Koziarskiej. Mowa o drużynach UKS Bielawianki Bielawa i AZS’u Wrocław, które zmierzyły się na AWF’ie.

W starciu 21 kolejki II ligi grupy śląskiej wszystko rozpoczęło się od otwarcia wyniku spotkania przez Nikolę Kutę w 5 minucie. Szybko, bo w 7′ bramkę wyrównującą dla Bielawianki zdobyła Katarzyna Brzeska, a minutę później drużynę na prowadzenie wyprowadziła Natalia Zagajewska.

Do przerwy, wynik na 3:1 podwyższyła napastniczka Karolina Tylak, a następnie na 4:1 wspomniana Zagajewska. Jednak 15 minut przerwy sprawiło, że piłkarki trenerki Koziarskiej w drugiej częsci spotkania mocno kreowały akcje ofensywne, a Bielawa także szukała swoich okazji.

W 61′ Brzeska zdobyła kolejną bramkę, ale niedługo potem Wrocław zaczął odrabiać straty. Przy wsparciu broniącej często w Ekstralidze Beaty Rydlewskiej i wykreowaniu dobrej akcji w polu, Wrocław zanotował bramkę autorstwa Katarzyny Styczyrz, a chwilę później celnym strzałem popisała się wspomniana Nikola Kuta. Na boisku zameldowała się trenerka Koziarska. Widniał stan 3:5, a sytuacji ofensywnych nie było widać końca. Zespoły dynamicznie grały do samego końca, a wspomniany rezultat okazał się końcowym.

Kibice byli świadkami naprawdę ciekawego widowiska. W ostatniej, 22 kolejce AZS Wrocław powalczy na wyjeździe z Plonem Błotnica Strzelecka, a UKS Bielawianka Bielawa na swojej ziemi podejmie SWD Wodzisław Śląski. Transmisja finałowego spotkania na naszej antenie.

AZS Wrocław 3:5 (1:4) UKS Bielawianka Bielawa

x2 Kuta 5′,78′; Styczyrz 75′ – x2 Brzeska 7′,61′; x2 Zagajewska 8′,34′; Tylak 23′

Wrocław: Rydlewska – Nowak (55′ Kwocz), Zagajewska, Frosztęga, Kufel, Kuta, Nowaczyk, Sieradzka, Styczyrz, Warzycha, Zygadlik (80′ Koziarska)

Bielawianka: Sajak – Walczak, Gnyl, Kruk T., Kruk M., Kruk Z., Pryczek, Szczepańska, Zagajewska, Tylak, Brzeska