01/03/2021

Ekstraliga: Rolnik Głogówek i KKP Bydgoszcz w najwyższej klasie rozgrywkowej

O awansie, a zarazem powrocie KKP Bydgoszcz do Ekstraligi pisaliśmy już wcześniej. Teraz do elity dołączył, a także powrócił po 17 latach Rolnik Głogówek. Podopieczne trenerki Anny Wójcik po remisie z Resovią Rzeszów uszczęśliwiły swoich kibiców i Prezesa, trenera Stanisława Dyję.

Wpis o awansie KKP Bydgoszcz

Ekstraliga: Patrycja Urbańska w najwyższej klasie rozgrywkowej

 

Rolnik Głogówek, którego wychowanką jest znana doskonale Agata Sobkowicz (piłkarka Team’u AZS PWSZ Wałbrzych w sezonie 2015/2016, aktualnie grająca w GKS Katowice) powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli Ekstraligi.

Aktualnie jest to jedyny klub, który w sezonie 2019/2020 będzie reprezentował barwy województwa opolskiego w Ekstralidze. Przypomnijmy, że ekipa z Głogówka z powodzeniem gra w Ekstralidze Futsalu, gdzie ostatnio wywalczyła srebrny medal w turnieju Final Four.

Rolnik zdobył Mistrzostwo I ligi grupy południowej z dorobkiem 49 punktów i bilansem 16-1-5 (46-30). Drugie miejsce zajął Rekord Bielsko Biała (48), a trzecie Resovia Rzesów (48). W decydującym starciu Głogówek zremisował na własnej ziemi 2:2 ze wspomnianą Resovią po bramkach Kingi Ejzel (5′) i Ilony Kujawskiej (7′).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.