05/03/2021

Ekstraliga: Małgorzata Mesjasz przechodzi do Turbine Potsdam

Kapitan Team’u AZS PWSZ Wałbrzych po blisko pięciu sezonach opuszcza drużynę, z którą wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i zdobywała brązowy medal. Mowa o Małgorzacie Mesjasz, która zasili niemiecki Turbine Potsdam.

Gosia była ostoją obrony, całego Team’u AZS PWSZ Wałbrzych. Aktualnie, to najlepszy czas dla reprezentantki Polski by jeszcze bardziej rozwijać swoje piłkarskie umiejętności. Swojego zadowolenia nie kryje trener zespołu Matthias Rudolph (na zdjęciu). Turbine gra w Bundeslidze – najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Sezon 2018/2019 drużyna zakończyła na wysokim, trzecim miejscu. Drugą pozycję zajął Bayern Monachium, a pierwszą VfL Wolfsburg.

Przypomnijmy, że Małgorzata w Team’ie PWSZ grała od sezonu 2014/2015, czyli od rywalizacji w I lidze grupie południowej.

Turbine to wielokrotny Mistrz Niemiec, zwycięzca Ligi Mistrzyń 2010, kilkukrotny zdobywca Pucharu Niemiec. Gosi dziękujemy za wszystkie lata spędzone w zespole z Wałbrzycha i życzymy powodzenia! Gosia, jesteś Wielka!

Fotografia: Turbine Potsdam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.