Reprezentacja: Klaudia Fabova strzela bramkę na wagę zwycięstwa

Reprezentacja Polski trenera Miłosza Stępińskiego zmierzyła się z reprezentacją Słowacji w Popradzie. W trzymającym w napięciu meczu towarzyskim spotkały się Małgorzata Mesjasz i Klaudia Fabova.

Mecz rozpoczął się dosyć spokojnie. Zarówno Słowaczki jak i Polki budowały atak pozycyjny. Małgorzata Mesjasz ponownie zaprezentowała się w wyjściowej jedenastce. Przypomnijmy, że była już kapitan Team’u AZS PWSZ Wałbrzych przeszła do niemieckiego Turbine Potsdam, grającego w Bundeslidze. Klaudia Fabova z kolei nie wstąpiła na murawę w Popradzie w jedenastce trenera Petera Kopuna.

Po rzucie rożnym gospodyń Polki zaczęły szukać okazji po grze z kontry. Były okazje, więcej ze strony Polek, choć do przerwy widniał bezbramkowy remis. Po zmianie stron gospodynie jak i nasze reprezentantki wypracowały sobie kolejne sytuacje do oddawania strzałów. W 55 minucie za Veronikę Slukovą pojawiła się napastniczka naszego Team’u PWSZ – Klaudia Fabova.

Fabi niespełna minutę później wykorzystała wrzutkę z lewego skrzydła i z pierwszej piłki, w pięknym stylu otworzyła wynik spotkania.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w reprezentacji zadebiutowała Kinga Szemik (The University of Texas Rio Grande Valley), Patrycja Michalczyk (Olimpia Szczecin) – Mistrzyni Europy U17 z 2013 roku, Nikola Karczewska (UKS SMS Łódź) – choć w zeszłym roku była na zgrupowaniu kadry Stępińskiego po zakończonej kadrze U19 w Turcji. W reprezentacji Słowacji z kolei zadebiutowała Monika Bytcankova. W roli kapitan reprezentacji Polski wystąpiła Emilia Zdunek (Górnik Łęczna).

Dla Klaudii Fabovej to szósta bramka na poziomie seniorskiej reprezentacji Słowacji. Kolejnych, ofensywnych akcji nie brakowało. W 72 minucie Małgorzatę Mesjasz zmieniła Dagmara Grad (Czarni Sosnowiec). Pomimo bardzo ciekawego, ofensywnego kreowania gry przez dwie reprezentacje, sporej ilości sytuacji, doliczonego czasu 4 minut, wynik 1:0 okazał się końcowym.

Słowacja 1:0 (0:0) Polska