A klasa: Victoria Świebodzice wygrywa z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych

W ramach 28 kolejki Wałbrzyskiej Serie A byliśmy świadkami ciekawego widowiska, które odbywało się na Stadionie imienia Ludwika Paluszaka w Świebodzicach. Team grającego trenera Daniela Gandery podejmował Nowe Miasto.

Od początku weszli dobrze w mecz. Zarówno jedni, jak i drudzy. Mimo wielu braków kadrowych mecz w wielu aspektach czarował widzów konstruowaniem akcji, licznymi atakami, kontrami zarówno w wykonaniu gospodarzy, jak i zawodników również grającego trenera – Sebastiana Raciniewskiego.

Przez dłuższy czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Victoria prowadziła akcję lewą stroną, ale w 35 minucie przy dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłki w pole karne Nowego Miasta przez Dominika Woźniaka wynik uległ zmianie. Asystę wykorzystał precyzyjnym strzałem Paweł Grzesiak – jeden z najbardziej skutecznych, bramkostrzelnych piłkarzy Victorii. Ekipa Nowego Miasta nie rezygnowała.

Do przerwy, na boisku mogliśmy zaobserwować kolejne ataki, kontry, dynamiczne układanie gry przez zawodników ze Świebodzic i Wałbrzycha. Jednak wynik 1:0 zakończył pierwszą część zmagań.

W drugiej połowie, w okolicach 16 metra przed bramką broniącego w barwach Górnika Nowe Miasto Wałbrzych Kamila Jankowskiego, podyktowany został rzut wolny dla Victori. Stały fragment gry egzekwował wspomniany Grzesiak, który bezpośrednio z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie na 2:0. Nowe Miasto jednak nie rezygnowało i w myśl sportowej idei, grało do końca w poszukiwaniu kontaktowej bramki.

Przysłowiowa kropka nad i postawiona została jednak dosyć szybko, bowiem już w 55 minucie kiedy Dominik Woźniak przelobował bramkarza Nowego Miasta i ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy. Co by nie mówić, Jankowski wybronił sporo sytuacji, podobnie jak bramkarz Victori – Damian Michno.

Co ciekawe, warunki atmosferyczne uległy zmianie. Nad Świebodzicami zaczął padać obfity deszcz, a panowie dalej tworzyli niezwykle ciekawy spektakl. Show zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy zbliżyli się do walki o srebrny medal rozgrywek Wałbrzyskiej Serie A.

Paweł Grzesiak zdobył 19 bramek w tym sezonie, a Dominik Woźniak 22. Do końca zmagań pozostały dwie kolejki.

Victoria Świebodzice 3:0 (1:0) Górnik Nowe Miasto Wałbrzych

x2 Grzesiak 35′,49′; Woźniak 55′

Victoria: Michno – Traczykowski, Gromniak, Suchomski, Antas, Gandera, Kmieciak, Borgoń (75′ Chołuj), Grzesiak, Krzyżanowski, Woźniak (75′ Dominiak)

Wojdat

Nowe Miasto: Jankowski K. – Wroczyński Marcin, Bąkiewicz (63′ Małek), Kaczmarek, Misiułajtys (58′ Kulik), Jankowski P., Misiak, Rosiński, Walkosz-Berda, Wolkenstein, Matuła (77′ Raciniewski)