A klasa: Orzeł Lubawka blisko Mistrzostwa Wałbrzyskiej Serie A i powrotu do Ligi Okręgowej

Orzeł Lubawka dzisiejszym, wygranym meczem z Czarnymi Wałbrzych niemalże zapewnił sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Mistrzostwo Wałbrzyskiej Serie A i ponowny awans do Ligi Okręgowej.

Ich główny rywal – Herbapol Stanowice, zremisował 2:2 z Podgórzem Wałbrzych na wyjeździe. Zawodnicy z Lubawki z kolei mierzyli się z Czarnymi w Wałbrzychu. Do przerwy widniał bezbramkowy remis, a po zmianie stron Mateusz Kasprzyk otworzył w 50 minucie wynik spotkania dla gospodarzy.

Składne akcje w wykonaniu Orłów – mimo braków kadrowych – poskutowały szybkim odrobieniem strat, wyjściem na prowadzenie i ustanowieniem wyniku meczu na 3:1 dla piłkarzy z Lubawki po bramkach Marcina Hadały (62′), Kacpra Schabińskiego (65′ – na zdjęciu) i Jacka Adamowicza (88′).

Co prawda, w bezpośrednich starciach Herbapol dwukrotnie wygrał z Lubawką 2:1 w 1 kolejce na swoim stadionie i 2:0 w 16 kolejce w Lubawce i aktualnie ma stratę 6 oczek do liderów. Jednak do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki i próba złączenia się punktowo z Orłami łatwa nie będzie.

Czarni Wałbrzych 1:3 (0:0) Orzeł Lubawka

Kasprzyk 50′ – Hadała 62′, Schabiński 65′, Adamowicz 88′

Czarni: Rudnicki B. – Baszak, Zawadzki, Szarek, Nowicki, Misiak, Kumor (81′ Ziątek), Konsewicz (27′ Adamczyk), Kasprzyk, Gołek (43′ Mudzin), Arski

Mosior, Klich

Orzeł: Gruszka – Głowacki, Adamowicz, Gleb (88′ Kak), Hadała, Kruczek (74′ Lech), Lidwin, Meuszyński, Schabiński (66′ Gucwa), Skrzypczak, Walczak