A klasa: Podgórze Wałbrzych doprowadza do cennego remisu w końcówce spotkania

Piotr Walkowiak

Podgórze Wałbrzych zmierzyło się z drugim w tabeli rozgrywek Wałbrzyskiej Serie A Herbapolem Stanowice. Gospodarze w ostatnich sekundach meczu doprowadzili do cennego remisu.

Mecz obfitował w wiele akcji ofensywnych. Już w 6 minucie wynik otworzył dla Podgórza Kamil Mocydlarz. Do wyrównania doszło w 27′ za sprawą Marcina Stolarza. Pod koniec pierwszej części gry czerwone kartki ujrzeli Przemysław Koszyka i Damian Januszek. Remis utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron akcji nie brakowało, a decydujące fragmenty nastąpiły w końcówce meczu. Pod koniec rywalizacji czerwoną kartkę ujrzał Michał Hertmanowicz, a co za tym idzie Podgórze kończyło mecz w 9, Herbapol w 10. W 89′ Krystian Sobczak wyprowadził Herbapol na prowadzenie, lecz nie na długo. Korzystną sytuację w doliczonym czasie gry wykorzystał Adam Klara doprowadzając tym samym do remisu 2:2.

Podgórze Wałbrzych 2:2 (1:1) Herbapol Stanowice

Mocydlarz 6′, Klara 90+1 – Stolarz 27′, Sobczak 89′

Podgórze: Koszyka R. – Knol (66′ Mikołajski), Koszyka P., Wroczyński, Sysiak, Sajdak, Klara, Hertmanowicz J., Hertmanowicz M., Dębski, Mocydlarz

Koper, Jaśkiewicz, Grygiel

Herbapol: Ślęczkowski – Makowski (61′ Żmijewski), Pospiszyl J., Januszek, Lubczyński (80′ Więcław K.), Więcław D., Jaworski (70′ Sobczak), Leśnicki, Osika, Pospiszyl M., Stolarz