II liga: UKS Bielawianka Bielawa pokazała moc w drugiej części meczu z Wodzisławiem Śląskim

Niezwykle ciekawy mecz na zakończenie rozgrywek II ligi grupy śląskiej w sezonie 2018/2019 został rozegrany w Bielawie. Mowa oczywiście o pojedynku UKS Bielawianki Bielawa z SWD Wodzisław Śląski.

Starcie lidera z wiceliderem mocno rozpoczęły gospodynie. Już w drugiej minucie spotkania ujrzeliśmy precyzyjne otwarcie wyniku za sprawą celnego strzału Karoliny Tylak. Nie mniej jednak, kilka chwil później byliśmy świadkami kontry w wykonaniu zawodniczek z Wodzisławia. Bramkę dla SWD zdobyła Roksana Gulec, a po kilku chwilach doświadczona Daria Kasperska. Do przerwy zespół ze Śląska zanotował jeszcze 4 bramki autorstwa ponownie Roksany Gulec, dwukrotnie Katarzyny Kelner oraz kapitan Agnieszki Gałuszki. Druga połowa jednak przybrała zupełnie inny charakter.

Po zmianie stron Bielawianki weszły w mecz konkretnie, pewnie, jak na nie przystało. Podopieczne trenera Sebastiana Głogowskiego konstruowały wiele ciekawych akcji ofensywnych. Siłą rzeczy, nastąpiło przebudzenie mocy w wykończeniu i w bramkę na otwarcie nowej gry zdobyła Katarzyna Brzeska. Konsekwentnie w obronie pracowały siostry Kruk – Teresa i kapitan zespołu Martyna, Zuzanna Szczepańska, Weronika Pryczek.

Skutecznie do środka pola, a także wielokrotnie do podwojenia ataku ze skrzydła podłączała się Marta Gnyl, wygrywając wiele pojedynków 1 na 1. W połączeniu z tymi akcjami środek pola zagospodarowany przez doświadczoną Natalię Zagajewską i Zuzannę Walczak dogrywał dobre piłki do napastniczek wspieranych przez skrzydłową Zuzannę Kruk. Po kilkunastu chwilach Karolina Tylak po dwóch celnych strzałach skompletowała hat trick’a, a co za tym idzie przewaga Wodzisławia malała.

Sytuacji dla gospodyń było co nie miara w dalszej części rywalizacji. Pewnie broniła także bramkarka Bielawianki – Karolina Sajak. W doliczonym czasie gry Tylak wykorzystała asystę Brzeskiej z pierwszej piłki trafiając pod poprzeczkę rywalek. Wynik 5:6 okazał się końcowym.

UKS Bielawianka Bielawa 5:6 (1:6) SWD Wodzisław Śląski