II liga: UKS Bielawianka Bielawa pokazała moc w drugiej części meczu z Wodzisławiem Śląskim

Niezwykle ciekawy mecz na zakończenie rozgrywek II ligi grupy śląskiej w sezonie 2018/2019 został rozegrany w Bielawie. Mowa oczywiście o pojedynku UKS Bielawianki Bielawa z SWD Wodzisław Śląski.

Starcie lidera z wiceliderem mocno rozpoczęły gospodynie. Już w drugiej minucie spotkania ujrzeliśmy precyzyjne otwarcie wyniku za sprawą celnego strzału Karoliny Tylak. Nie mniej jednak, kilka chwil później byliśmy świadkami kontry w wykonaniu zawodniczek z Wodzisławia. Bramkę dla SWD zdobyła Roksana Gulec, a po kilku chwilach doświadczona Daria Kasperska. Do przerwy zespół ze Śląska zanotował jeszcze 4 bramki autorstwa ponownie Roksany Gulec, dwukrotnie Katarzyny Kelner oraz kapitan Agnieszki Gałuszki. Druga połowa jednak przybrała zupełnie inny charakter.

Po zmianie stron Bielawianki weszły w mecz konkretnie, pewnie, jak na nie przystało. Podopieczne trenera Sebastiana Głogowskiego konstruowały wiele ciekawych akcji ofensywnych. Siłą rzeczy, nastąpiło przebudzenie mocy w wykończeniu i w bramkę na otwarcie nowej gry zdobyła Katarzyna Brzeska. Konsekwentnie w obronie pracowały siostry Kruk – Teresa i kapitan zespołu Martyna, Zuzanna Szczepańska, Weronika Pryczek.

Skutecznie do środka pola, a także wielokrotnie do podwojenia ataku ze skrzydła podłączała się Marta Gnyl, wygrywając wiele pojedynków 1 na 1. W połączeniu z tymi akcjami środek pola zagospodarowany przez doświadczoną Natalię Zagajewską i Zuzannę Walczak dogrywał dobre piłki do napastniczek wspieranych przez skrzydłową Zuzannę Kruk. Po kilkunastu chwilach Karolina Tylak po dwóch celnych strzałach skompletowała hat trick’a, a co za tym idzie przewaga Wodzisławia malała.

Sytuacji dla gospodyń było co nie miara w dalszej części rywalizacji. Pewnie broniła także bramkarka Bielawianki – Karolina Sajak. W doliczonym czasie gry Tylak wykorzystała asystę Brzeskiej z pierwszej piłki trafiając pod poprzeczkę rywalek. Wynik 5:6 okazał się końcowym.

UKS Bielawianka Bielawa 5:6 (1:6) SWD Wodzisław Śląski

x4 Tylak 2′,62′,68′,90+4′; Brzeska 46′ – x2 Gulec 3′,14′; Kasperska 5′, x2 Kelner 17′,35′; Gałuszka 40′

Bielawianka: Sajak – Gnyl, Kruk T., Kruk M., Szczepańska, Czerwińska (22′ Pryczek), Zagajewska, Walczak (88′ Migacz), Kruk Z., Brzeska, Tylak

Szczepanik, Lubańska

Wodzisław: Garbocz – Kasperska (90′ Szołucha), Gałuszka, Piwowarczyk (68′ Marzec), Wołczyk, Gulec, Zawadzka (85′ Herzog), Buchta, Grzonka, Mandrela, Kelner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Mistrzostwa Polski U19 - Łódź 2019 na żywo w SW SPORT TV

W następnym tygodniu rozpoczyna się XX edycja prestiżowych Mistrzostw Polski U19 w piłce nożnej kobiet – Łódź 2019. Organizatorem eventu jest ekstraligowy klub UKS SMS Łódź. My przeprowadzimy transmisję meczów na naszej stronie facebook. Historia Mistrzostw Polski sięga 2000 roku (wówczas były rozgrywane do lat 18). Pierwszy turniej finałowy miał […]