Mistrzostwa Polski U19 – Łódź 2019 na żywo w SW SPORT TV

Piotr Walkowiak

W następnym tygodniu rozpoczyna się XX edycja prestiżowych Mistrzostw Polski U19 w piłce nożnej kobiet – Łódź 2019. Organizatorem eventu jest ekstraligowy klub UKS SMS Łódź. My przeprowadzimy transmisję meczów na naszej stronie facebook.

Historia Mistrzostw Polski sięga 2000 roku (wówczas były rozgrywane do lat 18). Pierwszy turniej finałowy miał miejsce w Koninie. Wówczas zloty medal zdobył AZS Wrocław pokonując w rzutach karnych 5:4 Checz Gdynie (w meczu 3:3). Brąz wywalczył Medyk Konin wygrywając z Czarnymi Sosnowiec 4:0.

Z kolei XIX edycja odbyła się rok temu w Szczecinie. Organizatorem event’u był ekstraligowy klub MKS Olimpia Szczecin. Złoto w rzutach karnych wywalczył UKS SMS Łódź pokonując 4:3 (w meczu 1:1) Medyk Konin. Brąz zdobyła Olimpia Szczecin.

XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski U19 – Łódź 2019 okazują się ostatnimi w histrorii rozgrywek piłkarstwa kobiecego w Polsce. Dla wielu zawodniczek jest to docelowe wydarzenie każdego sezonu pod kątem rywalizacji o medale, Mistrzostwo, a także o awans do Reprezentacji Polski U19.

Od 2016 roku, czyli od 17 edycji, która miała miejsce w Sosnowcu pokazujemy dla Was rok w rok Mistrzostwa. Nie może być inaczej. Najważniejszy event tego lata również będziecie mogli oglądać na żywo na naszej stronie facebook od najbliższego poniedziałku 24. do soboty 29.06.

Na początku będziemy świadkami rywalizacji w dwóch grupach:

A: AZS Wrocław, Sportowa Czwórka Radom, Medyk Konin, Respekt Myślenice

B: Olimpia Szczecin, Resovia Rzeszów, ROW Rybnik, UKS SMS Łódź (organizator, aktualny Mistrz Polski)

W specjalnej zakładce MP U19 na naszym portalu będziemy Was na bieżąco informować o poszczególnych spotkaniach i transmisjach. Dodatkowo na naszej stronie facebook będziemy zamieszczać inne materiały video, takie jak wywiady i podsumowania.

Bądźcie z nami!

Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebook’u, gdzie będą transmitowane mecze: https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Włókniarz wygrywa z Zagłębiem

Ciekawy mecz zobaczyli kibice w Głuszycy. Przed przerwą nie padła co prawda żadna bramka. Po zmianie stron piłka w bramce lądowała aż czterokrotnie. Wynik w 53 minucie otworzył Przemysław Dobiega. Goście grali rozważnie i umiejętnie operowali piłką. Dużo spokoju dał drużynie trener Łukasz Wojciechowski, który 2 minuty później pojawił się […]