Reprezentacja: Słowaczki remisują z Austrią – Fabi ponownie strzela bramkę!

Reprezentacja Słowacji po wygranym, towarzyskim meczu z Polską 1:0 w słowackim Popradzie tym razem rozegrała kolejne starcie z reprezentacją Austrii. Piłkarka Team’u AZS PWSZ Wałbrzych na murawę ruszyła w wyjściowej jedenastce trenera Petera Kopuna.

Klaudia Fabova tym razem zagrała w pomocy, na skrzydle. Ostatni raz w meczu z Polską gdzie zdobyła bramkę w 55 minucie zaprezentowała się w ataku.

Przez długi czas ataki przebiegały i z jednej i z drugiej strony. Po składnej akcji Słowaczki w 36 minucie otworzyły wynik spotkania za sprawą bramki autorstwa Fabi. Gospodynie minutę później doprowadziły jednak do wyrównania. Bramkę dla Austrii zdobyła Sarah Zadrazil grająca na co dzień w Turbine Potsdam. Do przerwy remis został utrzymany.

Po zmianie stron, w 58 minucie czerwoną kartkę ujrzała Jana Vojtekova grająca na co dzień w SC Sand. Tym samym Słowaczki grały w dziesiątkę. Mimo to, nadal konstruowały ataki, a w obronie pracowały dzielnie nie dopuszczając przeciwniczek do swojej bramki. Mimo doliczonego czasu gry, remis 1:1 okazał się końcowym wynikiem.

Austria 1:1 (1:1) Słowacja

Zadrazil 37′ – Fabova 36′

Austria: Zinsberger – Billa, Dunst, Feiersinger, Hickelsberger-Fuller, Puntigam, Schiechtl, Weilharter, Wenninger, Zadrazil

Abiral, Eder, Gritzner, Horvat, Kirchberger, Klein, Maierhofer, Makas, Mayr, Pireci, Prohaska, Wienroither

Słowacja: Korenciova – Biroova, Fischerova, Kosikova, Mikolajova, Slukova, Surnovska, Susolova, Zdechovanova, Fabova, Vojtekova