01/03/2021

MP U19: Poznajmy uczestników rywalizacji

Jak wiemy, osiem znanych drużyn rywalizować będzie podczas najważniejszego event’u tego lata. Mowa oczywiście o Mistrzostwach Polski U19 – Łódź 2019. Transmisje meczów na naszej stronie facebook.

W artykule podajemy głównie osiągnięcia związane z Mistrzostwami Polski U19.

Grupa A:

AZS Wrocław (Ekstraliga/II liga grupa śląska) – Pierwsze Mistrzynie Polski z 2000 roku. Wówczas zmagania odbywały się w Koninie, a Wrocław w rzutach karnych pokonał 5:4 Checz Gdynia (w meczu 3:3). Drużyna z Dolnego Śląska trzykrotnie zdobywała Mistrzostwo Polski, także w 12 edycji w 2012 roku w Sosnowcu oraz ponownie w Sosnowcu w ramach 17 edycji w 2016 roku. Do tego dochodzi 5 srebrnych medali i 1 brązowy. Dla wrocławskiego AZS’u to powrót do finałów od czasu wspomnianych zmagań w Sosnowcu 2015.

AZS sezon w Ekstralidze zakończył na 10 miejscu z dorobkiem 19 punktów, a w II lidze grupie śląskiej finiszował na 5 pozycji z 30 oczkami.

Czwórka Radom (I liga grupa południowa) – Czwórka w 13 edycji w Sosnowcu w 2012 roku sięgała po srebrny medal. Ostatni raz oglądaliśmy ich także w Sosnowcu w 2015 roku. Były ekstraligowiec wraca po 4 latach do gry.

Czwórka sezon w I lidze grupie południowej zakończyła na 5 miejscu z dorobkiem 34 punktów.

Medyk Konin (Ekstraliga/I liga grupa północna – Dwunastokrotny Mistrz Polski. Pierwsze Mistrzostwo Medyczki wywalczyły podczas 4 edycji w 2003 roku w Sosnowcu, choć pierwszy medal, brązowy zdobywały w ramach I edycji w 2000 roku, w Koninie. W minionym sezonie zawodniczki wywalczyły srebrny medal ulegając w rzutach karnych 4:5 UKS SMS Łódź (w meczu 1:1) w Szczecinie. Pamiętamy także ich Mistrzostwo zdobyte podczas XVIII edycji w Białej Podlaskiej 2017.

Medyk sezon w Ekstralidze zakończył na 2 miejscu z dorobkiem 64 punktów, a w I lidze grupie północnej finiszował na 4 pozycji z 42 oczkami.

Respekt Myślenice (I liga grupa południowa) – Trzykrotny z rzędu uczestnik MP U19, który zawsze okazuje się niewygodnym przeciwnikiem dla pozostałych drużyn. Czy w tym sezonie ekipa z Myślenic wywalczy upragniony medal? Czas pokaże.

Respekt sezon w I lidze grupie południowej zakończył na 7 miejscu z dorobkiem 25 punktów

Grupa B:

Olimpia Szczecin (Ekstraliga/II liga kujawsko-pomorska) – Brązowe medalistki z minionego sezonu ze Szczecina. Wówczas zdobyte medale były pięknym ukoronowaniem sezonu 2017/2018 dla Olimpijek. Przypomnijmy, że piłkarki zajęły wówczas historyczne 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Ekstraligi, a także walczyły w półfinale Pucharu Polski.

Olimpia sezon w Ekstralidze zakończyła na 9 miejscu z dorobkiem 8 punktow, a w II lidze finiszowała na 8 pozycji z 29 oczkami.

Resovia Rzeszów (I liga grupa południowa) – Drużyna, która do samego końca walczyła o awans do Ekstraligi potwierdza bardzo dobry sezon meldując się, a zarazem debiutując na Mistrzostwach Polski U19.

Resovia sezon w I lidze grupie południowej zakończyła na 2 miejscu z dorobkiem 48 punktów.

ROW Rybnik (I liga grupa południowa) – Debiutant Czempionatu, który w kwestii młodzieżowych rozgrywek pragnie zaskoczyć wszystkich.

ROW sezon w I lidze grupie południowej zakończył na 6 miejscu z dorobkiem 33 punktów.

UKS SMS Łódź (Ekstraliga/I liga grupa północna) – Aktualny Mistrz Polski ze Szczecina 2018, gospodarz MP U19 – Łódź 2019. Zespół, który jak wszystkie bazuje na swoich wychowankach i jego celem jest obrona wywalczonego przed rokiem Mistrzostwa. W swoim dorobku ma również brązowy medal zdobyty podczas 18 edycji w Białej Podlaskiej w 2017 roku.

Łódź sezon w Ekstralidze zakończyła na 5 miejscu z dorobkiem 39 punktów, a w I lidze grupie północnej finiszowała na 2 miejscu z dorobkiem 54 oczek.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebook’u, gdzie będą transmitowane mecze: https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.