A klasa: Iskra Witków zwycięża na El Stadio Del Witków

Na El Stadio Del Witków rozegrany został mecz Iskry z Podgórzem Wałbrzych. Drużyny walczą o utrzymanie w Wałbrzyskiej Serie A. Podopieczni grającego trenera Bartka Ogrodnika zwyciężyli przed własną publicznością.

Jeśli o Bartku mowa, zabrakło go z racji czekającej go operacji kolana. Iskra jednak bez swojego sternika w mocnym stylu kreowała grę, a Podgórze także szukało swoich okazaji. Już w 8 minucie wynik otworzył Piotr Groń przy dogranej piłce w pole karne z prawego skrzydła przez Radosława Łatkę.

Stykowych akcji nie brakowało, a co za tym idzie wielkich emocji. W 35 minucie po wejściu za 16 metr celnym strzałem na 2:0 popisał się wspomniany Łatka. Po błędzie bramkarza Podgórza widzowie byli świadkami wykorzystanej sytuacji przez Michała Woźniaka. Wynik 3:0 do przerwy został utrzymany.

Po zmianie stron zespoły tworzyły ciekawe widowisko. W zespole trenera Pawła Majewskiego zabrakło wykończenia, a Iskra zaczęła stwarzać coraz więcej dogodnych dla siebie sytuacji. Jednak w 63′ pewny strzał na 1:3 oddał Kamil Mocydlarz. W 75′ odpowiedział wspomniany Groń, a w 81′ przy asyście Łatki wbiegający na 5 metr Piotr Dynerowicz ustanowił wynik spotkania na 5:1 dla Iskry.

Podgórze grało do końca, szukając wykończenia akcji. Mimo doliczonego czasu gry, nie udało się zdobyć bramek. Warto podkreślić, że wiele sytuacji wybronił bramkarz Iskry – Krzysztof Mokrzycki.

Do roztrzygnięcia rywalizacji o utrzymanie w Wałbrzyskiej Serie pozostał tylko jeden mecz. W najbliższą niedzielę (23.06.) Iskra zmierzy się na wyjeździe z Victorią Świebodzice, a Podgórze na własnym stadionie podejmie Górnika Wałbrzych.

Iskra Witków 5:1 (3:0) Podgórze Wałbrzych

x2 Groń 8′,75′; Łatka 35′, Woźniak 38′, Dynerowicz 81′ – Mocydlarz 63′

Iskra: Mokrzycki – Gryka, Woźniak (74′ Kałuziński), Groń, Łatka, Jasiurkowski, Kazimierek, Górczyk (46′ Dynerowicz), Adamski (90′ Sobies), Krupa, Kołodziej

Kurnyta, Duroł, Ogrodnik K.

Podgórze: Koszyka R. – Hertmanowczi J., Dudiak, Śpiewak (69′ Kubiak), Sajdak, Kobylański (85′ Mikołajski), Wroczyński, Dębski, Klara, Sysiak, Mocydlarz