Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

II liga: UKS Bielawianka Bielawa rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu

Drużyna UKS Bielawianka Bielawa, której mecze transmitujemy w SW Sport TV, rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/2020 w rozgrywkach II ligi grupy śląskiej. Ponownie głównym celem zespołu pozostaje awans do I ligi grupy południowej.

Na wstępie zaznaczmy, że zbliżający się sezon 2019/2020 ma być ostatnim w takiej formule jaką do tej pory znamy. W sezonie 2020/2021 ma nastąpić reorganizacja kobiecych rozgrywek. W kwestii drugich lig pozostaną tylko dwie: północna i południowa. Tym samym z mapy znikną: grupa śląska, grupa kujawsko-pomorska, grupa mazowiecka i grupa lubelska. Większość zespołów może nie utrzymać się w II lidze, dlatego też walka o awans do I ligi i przetrwanie w drugiej zapowiada się bojowo.

Bielawianka prowadzona przez trenera Sebastiana Głogowskiego mierzy wysoko, w awans do I ligi grupy południowej. W minionym sezonie 2018/2019 piłkarki z Bielawy były tego niezwykle bliskie. Zmagania zakończyły na bardzo wysokim, drugim miejscu z dorobkiem 41 punktów i bilansem 13-2-5 (97-47). W swojej lidze zdobyły najwięcej bramek, o 6 więcej niż triumfator rywalizacji – SWD Wodzisław Śląski.

W 99% Bielawianki zostają w drużynie. Tylko Zuzanna Szczepańska opuści Team by dołączyć do grającego w I lidze grupie północnej zespołu Stomilanek Olsztyn. Co ciekawe, na sezon 2018/2019 do Olsztyna dołączyła bramkarka Bielawianki – Marta Kaźmierczak.

W Bielawie nie zabraknie nowych twarzy. Na poziomie II ligi zazwyczaj nie dokonuje się dużej ilości transferów. UKS Bielawianka Bielawa jest jednym z nielicznych zespołów, które solidnie wzmacniają swoją drużynę młodymi utalentowanymi, jak i doświadczonymi piłkarkami. Inaczej być nie może w kwestii startu epizodu 2019/2020. O nowych postaciach Bielawianki poinformujemy Was za pośrednictwem naszego portalu.

Piłkarki trenera Sebastiana Głogowskiego do treningów wracają 03.07. Zaplanowanych zostało kilka meczy sparingowych, a także – jak co roku – wyjazd na turniej Dana Cup, który rozegrany zostanie w Danii, w Hjørringu, a więc stolicy doskonale znanej w świecie piłkarstwa kobiecego drużyny Fortuny Hjørring. Legendarny turniej odbędzie się w dniach od 22. do 27.07. O sparingach również Was poinformujemy.

P