03/03/2021

Świebodzice: Rekord Guinnessa pobity

6 lipca przez sympatyków piłkarskiego freestyle’u zostanie zapamiętany do długo. W Świebodzicach na terenie odkrytego basenu Ośrodka Sportu i Rekreacji, Dobrosław Kowalski pobił Rekord Guinnessa w podbijaniu piłki do rugby.

Dotychczasowy rekord to 187 podbić. Na bicie rekordu Komisja Sędziowska przewiduje połowę czasu gry meczu w danej dyscyplinie. W rugby jest to 40 minut. Dlatego będę miał wspomniane 40 minut i dwie próby na pobicie rekordu – mówił przed startem Dobrosław Kowalski.

Sam zainteresowany do próby bicia rekordu przystąpił bardzo skoncentrowany. Zebrani na terenie basenu goście z dużym zainteresowaniem przyglądali się wyczynom Dobrosława Kowalskiego z wielkim zainteresowaniem. Piłka zdawała się jednak słuchać pochodzącego z Jedliny Zdrój freestyle’owca, jakby była na sznurku. Po dwóch minutach i jednej sekundzie rekord został ustanowiony.

Dobrosław Kowalski podbił piłkę do rugby 261 razy. Materiał w całości został zarejestrowany w postaci wideo. Całość nagrania zostanie przekazana do weryfikacji. Po jej zatwierdzeniu pobity rekord zostanie dopisany do księgi. Znajdzie się tam również miejsce bicia rekordu, co daje Świebodzicom niesamowitą nobilitację zapisania się w annały historii Rekordu Guinnessa.

Po części oficjalnej Dobrosław Kowalski, prezes świebodzickiego OSiRu oraz co odważniejsi gości wzięli udział w zabawie i wspólnie próbowali podbijać piłki różnej wielkości i różnego kształtu. Była więc piłka do tenisa ziemnego, squasha, rugby i piłki nożnej. Dobrosław Kowalski podbijał stopami, ramieniem, głową. Sporymi umiejętnościami wykazała się jedna z mam młodego Kuby, z którym bawili się również jego rówieśnicy.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.