Ekstraliga: Olimpia Szczecin wygrywa z KKP Bydgoszcz

Olimpia Szczecin rozegrała na wyjeździe swój drugi sparing w kierunku inauguracji sezonu Ekstraligi 2019/2020. Podopieczne trenera Adama Gołubowskiego w Kaliszu Pomorskim zmierzyły się z powracającym po trzech sezonach do najwyższej klasy rozgrywkowej KKP Bydgoszcz.

Olimpijki na prowadzenie wyszły w 20 minucie spotkania za sprawą wykończenia akcji przez Amelię Bińkowską. W 36′ doszło do podwyższenia wyniku na 2:0 po bramce kapitan Roksany Ratajczyk. Piłkarki reprezentujące barwy Szczecina przeważały, choć i Bydgoszcz wypracowała sobie sytuacje, które zniwelowane zostały przez bramkarkę Joannę Pastusiak i linię obrony.

Po zmianie stron kolejnych akcji nie brakowało. Połowa druga okazała się bardziej wyrównana. Doszło do lotnych zmian na pokładzie Szczecina i Bydgoszczy. W 66 minucie bramkę zanotowała Laura Witkowska. Prowadzenie Olimpijek w spotkaniu wzrosło. Przysłowiową „kropkę nad i” postawiła Ratajczyk w 80′ ustanawiając wynik meczu.

Olimpia Szczecin 4:0 (2:0) KKP Bydgoszcz

Bińkowska 20′, x2 Ratajczyk 36′,80′; Witkowska 66′

Olimpia: Pastusiak (46′ Kierul) – Oleszkiewicz (46′ Kalmus), Michalczyk (46′ Bagińska), Brzozowska, Shahbazyan, Witczak (46′ Witkowska), Bohm (70′ Witczak), Brodzik, Ratajczyk, Bińkowska (46′ Radochońska), Grosicka (70′ Bińkowska)

Kierul, Bagińska, Witkowska, Kalmus, Radochońska

W sparingu nie uczestniczyła Karolina Łaniewska, Marianna Litwiniec i nowa postać Olimpii – Paulina Oleksiak.

KKP: Urbańska – Andrzejewska, Lewandowska, Węglarz, Wierzbowska, Raczkowska, Sudyk, Siwicka, Garbowska, Stępień, Boguszyńska

W drugiej połowie na zmiany lotne wchodziły: Rosińska, Szymczak, Dziergas, Krupińska, Gugała

Przypomnijmy, że w ostatnim sparingu Olimpia w Berlinie pokonała miejscowy Union 3:1.

Ekstraliga: Olimpia Szczecin wygrywa z Union Berlin

KKP z kolei uległo Medykowi Konin w Bydgoszczy 5:2.

Ekstraliga: KKP Bydgoszcz ulega Medykowi Konin

Fotografia: Marianna Litwiniec