Ekstraliga: Medyk Konin ulega USV Jena

Medyk Konin podczas trwającego zgrupowania w Żaganiu rozegrał swój trzeci sparing w miejscowości Żary w kierunku inauguracji sezonu Ekstraligi 2019/2020. Tym razem podopieczne trenera Romana Jaszczaka zmierzyły się z niemieckim zespołem FF USV Jena.

Drużyny zagrały trzy tercje po 30 minut. Niemki otworzyły wynik spotkania w 25 minucie. Wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej tercji, w 60′ Niemki podwyższyły na 2:0. W trzeciej tercji w 65′ padła bramka na 1:2 autorstwa Natalii Pakulskiej. W 75′ z kolei Niemki ponownie zdobyły bramkę. W 90′ dla Medyka podyktowany został rzut karny,  który na bramkową zdobycz zamieniła Natalia Chudzik. Wynik 2:3 okazał się końcowym.

Taka ciekawostka, Prezes a zarazem trener Medyka Konin – Roman Jaszczak, pochodzi właśnie z miejscowości Żary.

Medyk Konin 2:3 (0:1, 0:2) FF USV Jena

Pakulska 65′, Chudzik 90′ (k)

Medyk: Busch – Zając, Sałata, Gedgaudaite, Sirant, Chudzik, Liskova, Majda, Pakulska, Kaletka, Gawrońska

Na zmiany wchodziły: Dominiczak, Parecka, Maskiewicz, Żurek, Rogaceva, Piechocka, Nowak, Helińska, Grzywińska, Kopińska

Fotografia: Medyk Konin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

American Football: Amerykańska siła Miners Wałbrzych demoluje

To był mecz, który przed sezonem miał elektryzować kibiców obu zespołów. Jednakże już pierwsze spotkanie na terenie Jaguarów pokazało, że podopieczni Pawła Sołtysiaka mogą wygrać. Wystarczy powalczyć. Nikt jednak nie przewidział fenomenalnej formy Austina Stubsa. W drugiej kwarcie amerykański rozgrywający wałbrzyskiej drużyny popisał się wspaniałą grą. Jeżeli do tego dodamy […]