Ekstraliga: Cenny triumf Olimpii Szczecin

W Szczecinie byliśmy świadkami magicznego rozdziału Ekstraligi 2019/2020. Drużyny Olimpii Szczecin i AZS’u Wrocław wykręciły fantastyczny pojedynek w otoczeniu wielu kibiców i przyrody stadionu przy Bandurskiego.

Napięcie rosło z każdą minutą. W końcu był to nie tylko mecz o trzy punkty, ale również rewanż za Mistrzostwa Polski U19-Łódź 2019. Dla Olimpijek był to pierwszy w tym sezonie domowy mecz, dla Wrocławianek z kolei, drugi wyjazdowy.

Olimpia starcie rozpoczęła mocno, ostro i pewnie. Wrocław operował środkiem pola. Grę konstruowała wielokrotnie obrona podopiecznych trenera Adama Gołubowskiego, akcje przeprowadzała w środku Matilda Victoria Bohm i powracająca w bitwie kapitan Roksana Ratajczyk. Nie zabrakło gry skrzydłami, czego dowodem było otwarcie wyniku spotkania autorstwa Kornelii Grosickiej. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Trener AZS’u – Piotr Jagieła na drugą część starcia musiał znaleźć jakiś złoty środek.

W przerwie kibice mogli za darmo degustować kiełbasę różnego, bardzo dobrego rodzaju. To podkręciło apetyt na drugą część zmagań przy Bandurskiego.

Wrocław drugą połowę rozpoczął mocno, byliśmy świadkami strzałów w wykonaniu Kamili Czudeckiej i wspomagających ją koleżanek w linii ataku. Olimpijki ponownie kostruowały akcje, a kibice jednej, jak i drugiej drużyny czekali na bramki. Doczekali się. Ostatnie 15 minut bitwy zapisało się w kartach historii piłki nożnej kobiet. W pewnym momencie Klaudia Nowacka znikąd doprowadziła do wyrównania po wejściu ze skrzydła. Wracająca do Wrocławia po dwóch latach spędzonych w Olimpii Aleksandra Przelicka dosłownie chwilę później wyprowadziła zespół Jagieły na prowadzenie.

Piłkarki Gołubowskiego wzięły sprawy w swoje ręce. Rajdem do bramki Wrocławia popisała się Zuzanna Radochońska. Rajd zakończyła na pierwszym miejscu zdobywając bramkę wyrównującą, i to znów ze skrzydła. W końcowych fragmentach epopeji byliśmy świadkami kilku stałych fragmentów gry. Dośrodkowanie w pole karne egzekwowała wspomniana Radochońska, a na 5 metrze w kapitalnym stylu sytuację wykorzystała Julia Brzozowska. Prowadzenie ponownie objęły gospodynie, a wynik 3:2 okazał się ostatecznym.

Należy wspomnieć, że w meczu po kontuzji wróciła wspomniana kapitan Olimpii Szczecin Roksana Ratajczyk i Karolina Łaniewska, a wchodząca na murawę Marianna Litwiniec obchodziła urodziny. W barwach Olimpii oficjalnie zadebiutowała Paulina Oleksiak, a w barwach AZS’u Wrocław Oliwia Krysman. Po kontuzji wróciła także Aleksandra Parka. Zwycięstwo w bitwie Olimpijki dedykowały wracającej do pełni sił Anaidzie Shahbazyan.

Podczas naszej transmisji w studiu przedmeczowym wystąpili Selekcjoner Reprezentacji Polski – Miłosz Stępiński i Prezes Olimpii Szczecin – Maciej Buryta. Starcie Olimpii z Wrocławiem współkomentowała bramkarka Sara Kierul.

LIVE: EKSTRALIGA – OLIMPIA SZCZECIN VS AZS WROCŁAW – 2 KOL 2019/2020

LIVE: EKSTRALIGA – OLIMPIA SZCZECIN VS AZS WROCŁAW – 2 KOL 2019/2020KOMENTUJE: PIOTR WALKOWIAK & SARA KIERULDOSTĘPNIAJCIE! POLUBCIE NASZ FAN PAGE!