B klasa: Rezerwy Szczawna nie dały rady AKSowi

15 sierpnia obie drużyny MKS-u Szczawno-Zdrój rozpoczęły sezon 2019/2020. Pierwsi na murawę w Szczawnie-Zdroju wybiegli zawodnicy rezerw, występujący w B-klasie, którzy przed rozpoczęciem spotkania wyrazili solidarność z Górnikiem Wałbrzych, wywieszając na ogrodzeniu biało-niebieską flagę z napisem: Górnik Wałbrzych Nigdy Nie Zginie – Tradycja – Historia – Kibice.

Przeciwnikiem drużyny Marcina Wojtarowicza był drugi zespół AKS-u Strzegom. Mecz rozpoczął się od szybko zdobytej braki dla zielono-białych, której autorem był Robert Koźlak. Wydawało się, że ta bramka ustawi mecz i MKS, który był faworytem tego spotkania wygra je bez największych problemów.

Niestety dla gospodarzy, AKS Strzegom miał inne plany, które zaczął realizować, grając ładną dla oka i skuteczną piłkę. Zawodnicy ze Strzegomia wyrównali w 8 minucie spotkania po bramce Roberta Kubiatowicza, a następnie wyszli na prowadzenie za sprawą Krystiana Jaszowskiego, który pokonał w 24 minucie bramkarza gospodarzy. Ta bramka podcięła skrzydła Mineralnym, którzy zamiast skupić się na grze w piłkę, zaczęli kłócić się miedzy sobą, co spowodowało jeszcze więcej niedokładności w grze z ich strony.

Do przerwy utrzymał się wynik 1:2 dla gości, którzy po zmianie stron nie stracili zapału i dalej atakowali nieco rozbitych gospodarzy. Efektem tych ataków była bramka na 1:3 w 77 minucie autorstwa Arkadiusza Arendarczyka. Nadzieję na choćby jeden punkt dla MKS-u wlał w serca miejscowych wprowadzony w drugiej połowie na boisko Bartlomiej Kulik, który po indywidualnej akcji zdobył w 86 minucie bramkę kontaktową.

Niestety czasu na wyrównanie nie było zbyt wiele i gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, narażając się na kontrataki gości ze Strzegomia. Jedna z takich kontr zakończyła się bramką Krzysztofa Zięby w 92 minucie i jasne się stało, że MKS II Szczawno-Zdrój rozpocznie sezon 2019/2020 od porażki.

MKS II Szczawno Zdrój – AKS II Strzegom 2:4 (1:2)
4′ Koźlak, 86′ B. Kulik – 8′ Kubiatowicz, 24′ Jaszowski, 77′ Arendarczyk, 90+2′ Zięba

Oskar Pawłowski w Głuszycy

MKS II: Brzeziński – Borcoń, Bródka, Jastrzębowski, Koźlak (65′ B. Kulik), K. Kulik (61′ Olejniczak), Pilarczyk, Siczek, Sobota (35′ Sikorski), Twardijewicz (46′ Słomowicz), Wiliński

opis meczu i zjęcia: Paweł Danielak (MKS Szczawno-Zdrój)