04/03/2021

A klasa: Zagłębie wygrywa w Szczawnie

Pierwszy zespół MKS-u Szczawno-Zdrój podejmował w niedzielne popołudnie GKS Zagłębie Wałbrzych. Były to kolejne „derby” na stadionie przy ulicy Topolowej 5 w przeciągu 3 ostatnich dni. Dla większości kibiców zdecydowanym faworytem tego pojedynku był MKS, który ma w tym sezonie włączyć się do walki o powrót do Klasy Okręgowej.

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami od ataków zielono-biało-zielonych, którzy kilkukrotnie zagrażali bramce Zagłębia. Niestety, pomimo kilku dogodnych sytuacji, m. in. słupka – piłka w pierwszej połowie nie znalazła drogi do siatki gości. Duża w tym zasługa bramkarza Zagłębia, który był z pewnością najlepszym zawodnikiem całego spotkania.

W drugiej połowie MKS także przeważał, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki. W całym meczu MKS miał 3 słupki i 1 poprzeczkę. Gola zdobyli jednak goście. W 78 minucie w polu karnym faulowany był Przemysław Dobiega. Dobrze wykonana jedenastka i to podopieczni trenera Łukasza Wojciechowskiego wywożą komplet punktów.

MKS Szczawno Zdrój – Zagłębie Wałbrzych 0:1 (0:0)
78′ Krakówka (k)

Zagłębie: Gałek – Rałek , Krakówka, Pawełek (53′ Kierski), Heriak, Maciejczyk (46′ P. Dobiega), Sobotka, Kostko, M. Dobiega, Janiszewski, Chmiel (59′ Wojciechowski)

zdjęcia i fragment opisu meczu: Paweł Danielak (MKS Szczawno Zdrój)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.