04/03/2021

B klasa: Rezerwy Mineralnych wygrywają z Zielonymi Morzeszów

Po czwartkowej porażce z rezerwami AKS-u Strzegom, drugi zespół MKS-u szukał swoich pierwszych punktów w niedzielnym meczu z Zielonymi Mokrzeszów. Trener Marcin Wojtarowicz z powodu urlopów, nie mógł skorzystać ze swoich wszystkich zawodników, ale nie miał problemu z zestawieniem pierwszej jedenastki.

Mecz rozpoczął się od „badania” przeciwnika, a z każdą kolejną minutą spotkania można było zauważyć lekką przewagę gospodarzy. W 27 minucie po szybko wykonanym rzucie wolnym, ku zaskoczeniu zawodników gości do bramki Zielonych Mokrzeszów trafił napastnik MKS-u Rafał Siczek.

Po tym golu MKS zaczął grać odważniej, coraz częściej zagrażając bramce rywali. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, z prezentu od zawodników z Mokrzeszowa skorzystał Adrian Dominiak, który nie dał szans bramkarzowi wyprowadzając zawodników z Uzdrowiska na prowadzenie 2:0. Po zmianie stron goście próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale MKS umiejętnie się bronił i nie dawał się zaskoczyć.

Niestety, w 80 minucie Piotr Smoczyk sprokurował rzut karny, odnosząc jednocześnie kontuzję i osłabiając zespół, który musiał do końca meczu grać w dziesiątkę, z powodu braku zmienników na ławce rezerwowych. Rzut karny pewnie wykorzystał piłkarz gości Michał Czemrzyński i zrobiło się już tylko 2:1. Zieloni poczuli swoja szansę i śmielej zaatakowali bramkę gospodarzy. Na szczęście dla Mineralnych, żaden ze strzałów piłkarzy gości nie znalazł już drogi do bramki i to MKS przypisał pierwsze 3 punkty w rozgrywkach B-klasy w sezonie 2019/2020. Za tydzień rezerwy zagrają na wyjeździe z Tęczą Bolesławice. Ten mecz 25 sierpnia o godzinie 11:00.

MKS II Szczawno Zdrój – Zieloni Mokrzeszów 2:1 (2:0)
27′ Siczek, 44′ Dominiak – 80′ Czemerzyński

zdjęcia i opis meczu: Paweł Danielak (MKS Szczawno Zdrój)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.