A klasa: Drugie z rzędu zwycięstwo Górnika

Jakub Zima

W poprzednim sezonie mecz pomiędzy Włókniarzem i Górnikiem dał kibicom dużo emocji i pełnych zwrotów akcji. Na podobne widowisko liczyliśmy i tym razem.

Piłkarze Włókniarza Głuszycy próbowali przeciwstawić się biało-niebieskiej nawałnicy. Górnik pierwszy cios zadał w 16 minucie. Drugie trafienie w 39 minucie i spokojne oczekiwanie na kolejne punkty. Obie drużyny próbowały stwarzać sobie sytuacje podbramkowe, których jednak przez długi czas nie potrafili wykorzystać.

Kiedy jednak gospodarze opuścili gardę nieco niżej. Trzy potężne ciosy popłynęły z drugiej strony niemal  w jednym czasie. Najpierw w 81 minucie trafił Sobiesierski. Drugi raz w 84 bramkarza gospodarzy pokonuje Mrowiec.Na dwie minuty przed końcem spotkania, wynik ustalił Załoziński.

Włókniarz Głuszyca – Górnik Wałbrzych 0:5 (0:2)
16′ Michalak, 39′ 84′ Mrowiec, 81′ Sobiesierski, 88′ Załoziński

Włókniarz: Pastuła – Bielawski, Chmielarz, Dydrych, Iwanidis, D. Kaźmierczak (67′ Więcek), M. Kaźmierczak, Kosior, Kulik (46′ Steciuk), Pietras, Walkowicz

Górnik: Reczulski – Niedźwiedzki, Rzeszotko, Marciniak (83′ Chałupka), Sobiesierski, Rosicki, Rodziewicz (70′ Budzyński), Mrowiec, Michalak, Frączek (64′ Załoziński), Biskup (76′ Igałowicz)

zdjęcie: Dominik Kaźmierczak (Włókniarz Głuszyca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: KS Walim ogrywa faworyzowany Herbapol

Obie drużyny znane są z tego, że grają do końca. Na boisku w Walimiu gra się dodatkowo, wyjątkowo trudno. Herbapol niejednokrotnie potrafił takie trudności pokonywać. Tym razem jednak gospodarze okazali się bardziej wyrachowani. Wykorzystali stworzone przez siebie sytuacje i z minuty na minutę powiększali przewagę. Znakomicie spisali się Nasi piłkarze […]