A klasa: Zielony zalał biało-niebieską twierdzę

Jakub Zima

Górnik Wałbrzych po porażce w wielkich derbach naszego miasta podejmował beniaminka Wałbrzyskiej Serie A, Zielonych Mrowiny.

Wbrew oczekiwaniom miejscowym kibiców, goście okazali się wyjątkowo trudnym rywalem. Dobrze poukładany taktycznie zespół z Mrowin od pierwszej minuty dzielnie walczył o korzystny wynik. Stwarzane sytuacje z obu stron nie przynosiły jednak żadnego rezultatu. Dopiero w 28 minucie spotkania olbrzymi błąd popełniła defensywa gospodarzy. Naciskani przez rywala, jeden z obrońców Górnika zagrał piłkę do bramkarza. Refleksem w tej sytuacji popisał się Sylwester Zyl. Zawodnik Zielonych zdążył wślizgiem trącić piłkę, zanim golkiper biało-niebieskich zareagował.

Kolejne minuty dały kibicom sporo emocji. Wynik jednak wciąż się utrzymywał. Górnik naciskał, Zieloni powoli ustępowali pola. Wałbrzyszanie za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Najlepszą szansę zmarnowali tuż przed końcem spotkania. Kapitalną interwencją popisał się jednak Grzegorz Wiel i wynik już się nie zmienił.

Górnik Wałbrzych – Zieloni Mrowiny 0:1 (0:1)
28′ Zyl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Kolarstwo: Za nami finał Ligi MTB

Uczestnicy Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej po raz ostatni w 2019 ścigali się na trasach przygotowanych na Słonecznej Polanie w Szczawnie Zdroju. Był to siódmy wyścig w ramach IV Edycji Ligi 2019. Tym razem w rywalizacji sportowej wzięło udział 141 zawodników i zawodniczek klasyfikowanych do Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej i do […]