06/03/2021

Kolarstwo: Za nami finał Ligi MTB

Uczestnicy Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej po raz ostatni w 2019 ścigali się na trasach przygotowanych na Słonecznej Polanie w Szczawnie Zdroju.

Był to siódmy wyścig w ramach IV Edycji Ligi 2019. Tym razem w rywalizacji sportowej wzięło udział 141 zawodników i zawodniczek klasyfikowanych do Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej i do Wyścigów XC w kategorii juniora młodszego. Na wymagających trasach w malowniczej scenerii podczas słonecznej pogody ścigały się dzieci i młodzież pokonując wielokrotnie pętle o długości 2700 m, młodsi adepci sportu rowerowego pokonywali dystans na krótszych pętlach wokół polany i przy parku rekreacyjnym. Nie tylko pogoda wynagrodziła trud jaki pokonali wszyscy uczestnicy podczas startów w 7 wyścigach w 2019 roku, ale i na podsumowaniu całej Ligi czekały na uczestników nagrody i wyróżnienia.

Zwycięscy Ligi MTB w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali min. medalami, pamiątkowymi i dyplomami, a wszyscy startujący otrzymali medale uczestnictwa. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategorii juniora młodszego otrzymali medale, karty podarunkowe na akcesoria sportowe do sklepów Decathlon oraz dyplomy. Dla wszystkich uczestników nie zabrakło owoców, słodyczy, napoi ciepłych i zimnych.

W punktacji generalnej za całoroczny udział w lidze w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych kategorii wiekowych oraz w klasyfikacji drużynowej klubów i szkółek kolarskich najlepsze trójki otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczali przedstawiciele organizatorów poszczególnych wyścigów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy, której efektem jest szeroki udział dzieci i młodzieży w rywalizacji sportowej i czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wyniki:

źródło: Aqua Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.