I liga koszykówki: Pewne zwycięstwo Górnika

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych po raz drugi w tym sezonie ligowym wyszli na parkiet. Tym razem w Wałbrzychu musieli zmierzyć się z niepokonanym Polfarmex Kutno. Gospodarze próbowali szybko rozstrzygnąć, kto będzie dzielił i rządził na boisku. Było różnie, ale to różnie należało zamienić na dobrze po ostatniej syrenie meczu.

Chwilowe nerwy w początkowym okresie gry, dały gościom serię kilku punktów z rzędu. Mecz wydawał się wymykać biało-niebieskim spod kontroli jeszcze zanim na dobre się zaczął, ale od czego w drużynie jest fenomenalny Krzysztof Jakóbczyk. To dzięki jego skutecznym rzutom gospodarze dogonili rywala, a później wyszli na prowadzenie. Pierwszą kwartę gospodarze zakończyli zwycięsko. Druga toczyła się już w pełni pod dyktando podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego i do przerwy byli lepsi o 7 punktów.

Po zmianie stron zawodników Górnika dopadł syndrom III kwarty. Dobra gra biało-niebieskich rozpłynęła się na tle lepszej postawy gości. Remisowa trzecia część meczu dokładnie odzwierciedlała to, co działo się na boisku. Rozpędzone Kutno goniło wynik zmniejszając straty do zaledwie dwóch oczek. Gdyby nie doskonała końcówka, wynik mógłby być zupełnie inny. W ostatnich 3,5 minutach rywalizacji, Górnicy pokazali jednak charakter. Seria punktowa 16:1 pozwoliła gospodarzom zakończyć mecz w efektowny sposób.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Polfarmex Kutno 77:60 (14:12, 18:13, 19:19, 26:16)

Górnik Trans.eu: Krzysztof Jakóbczyk 20 (2×3), Damian Cechniak 13, Kamil Zywert 12, Bartłomiej Ratajczak 11 (1), Marcin Wróbel 8, Rafał Glapiński 8 (2), Maciej Koperski 4, Damian Durski 1, Grzegorz Kulka. Trener: Łukasz Grudniewski