Siatkówka: Nowa Sól lepsza w tie-breaku

Jakub Zima

Dość nieoczekiwanie zakończyło się spotkanie II ligi siatkówki pomiędzy Aqua Zdrój Wałbrzych a Astrą Nowa Sól. Gospodarze przystępowali do tego spotkania w roli faworyta. Podobnie myśleli zebrani na hali kibice, którzy jednak już w pierwszym secie poczuli spore rozczarowanie. Po bardzo zaciętym i niezwykle emocjonującym pojedynku, to goście wykazali większą odporność na stres. Astra wygrywa na przewagi i obejmuje prowadzenie w meczu.

Dwa kolejne sety toczą się pod dyktando gospodarzy. Szczególnie dobrze wałbrzyszanie zaprezentowali się w drugiej partii, miażdżąc rywala do 16. Kiedy więc wydawało się, że koniec meczu będzie szybki, goście ponownie zebrali siły. Dobra praca na siatce, determinacja w obronie i spora liczba błędów własnych w wydaniu wałbrzyskich siatkarzy, dały nam remis.

W ostatnim piątym secie goście okazali się zbyt wymagający i nieoczekiwanie odnieśli zwycięstwo, które w ogólnym rozrachunku dało siatkarzom z Nowej Soli dwa punkty. Jeden został w Wałbrzychu.

Aqua‐Zdrój Wałbrzych – Astra Nowa Sól 2:3 (24:26, 25:16, 25:22, 19:25, 11:15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Liga Okręgowa: Orzeł bez problemu

Fenomenalna dyspozycja Krzysztofa Musiała, dała Orłowi awans do Ligi Okręgowej w poprzednim sezonie. Dzisiaj ten sam Krzysztof Musiał daje punkty i radość kibicom, grając tak jakby nieco wyżej notowani rywale, wciąż byli dla niego zbyt łatwi. Sam mecz zaczął się od piorunującego uderzenia Orła. Musiał już w 2 minucie otworzył […]