24/01/2021

Co się dzieje w AZS PWSZ Wałbrzych? Zapowiedź problemu

Trwają rozgrywki młodzieżowe, w których występują nasze lokalne szkółki piłkarskie. W ramach Okręgowej Ligi Młodzika, zespół AZS PWSZ Wałbrzych rozegrał kolejny mecz, w którym musiał uznać wyższość swojego rywala.

Tym razem w zaległym spotkaniu dziewczęta z bezpośredniego zaplecza ekstraligowej drużyny zostały rozbite przez szkółkę piłkarską Due Soccer Świebodzice 8:0. Wynik wysoki na korzyść zespołu prowadzonego przez Marcina Domagałę, od czasu gdy władze klubu rozstały się z wieloletnim trenerem drużyn młodzieżowych Łukaszem Wawrzyniakiem, przestaje dziwić.

Budowanie drużyny od zera, gdy zalążek istniał i mógł być w bardzo krótkim czasie wykorzystany w piłce seniorskiej zaskoczył wszystkich. Efekty takiego postępowania widzimy na boiskach. Młodzież, która grała pod wodzą trenera Wawrzyniaka wygrywała swoje mecze również z chłopcami. Dzisiaj zawodniczki powędrowały za swoim trenerem do Polonii Świdnica. W PWSZ zostały zgliszcza. Władze klubu próbują tworzyć coś od zera i być może kiedyś przyniesie to efekty. Problem w tym, że mam wątpliwości czy kibice tego doczekają.

W drużynie dzieje się coś złego i to już od dłuższego czasu. O tym jednak w następnym artykule, bo dotyczy on przede wszystkim pierwszej drużyny.

zdjęcie: Due Soccer Świebodzice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.