A klasa: Herbapol lepszy w derbach

Mecze pomiędzy Herbapolem a Unią Jaroszów zawsze wzbudzały wiele emocji. W poprzednim sezonie piłkarze ze Stanowic wygrali wysoko. W tym sezonie miało być inaczej.

Mecz jednak od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Pierwszą bramkę dla Herbapolu, już w 6 minucie, zdobył Patryk Matuszak. Po zaledwie 120 sekundach było już 2:0. Wydawało się, że tak ostre strzelanie zakończy się prawdziwą kanonadą. Do przerwy jednak więcej goli nie zobaczyliśmy. Gospodarzom nie pomogła nawet wyrzucenie z boiska bramkarza Unii.

Cały mecz toczył się pod nasze dyktando. Od początku gra mocno do przodu. Szybko obejmujemy prowadzenie po strzale z dystansu Patryka, chwilę później dogranie Dawida do Jarka i umacniamy przewagę na 2:0. Bramkarz gości za nieprzepisowe zagranie ręką po za polem karnym został ukarany czerwoną kartką.  Brawa dla strzelców jak i dla całej drużyny za świetną grę – chwalą swoich piłkarzy władze Herbapolu

Po zmianie stron dla Herbapolu dwukrotnie trafia Matuszak. Bramkę honorową dla Unii zdobywa Michał Bobowski i komplet punktów ponownie wędruje na konto gospodarzy.

Herbapol Stanowice – Unia Jaroszów 5:1 (2:0)
6’ 64’ 79’ Matuszak, 8’ Maziarz, 85’ Białecki – 76’ Bobowski