Koszykówka: Takie mecze chciałoby się oglądać codziennie. Górnik wygrywa po dwóch dogrywkach!

Takiego show przed meczem oczekiwaliśmy. Takich emocji pragnęliśmy. Takiego zakończenia długo nie zapomnimy! Ci, którzy zdecydowali się opuścić halę przed końcem czwartej kwarty, mogą sobie pluć w brodę!

W trakcie całego spotkania Górnikowi trudno było odskoczyć rywalowi na więcej niż kilka punktów. Już pierwsze minuty pokazały, że zespół z Krosna zamierza zrobić wszystko by w Wałbrzychu wygrać. Dobre wejście w mecz miał były gracz Górnika, Krzysztof Spała. Ważne akcje kończył Dymała i Śpica. W pewnym momencie goście prowadzili 12:5. Gospodarze szybko doprowadzili do stanu 12:12, ale od tego momentu punkty rzucali już tylko zawodnicy Miasta Szkła.

Zgoła odmiennie potoczyła się druga kwarta. Szybką trójkę, chwilę później lay-up i punkt zza linii rzutów osobistych Koperskiego, dał Górnikowi jednopunktowe prowadzenie. Później wynik zmieniał się dynamicznie. Krosno odskakiwało. Wałbrzyszanie cierpliwie robili swoje. Na przerwę schodzili prowadząc 39:35.

Po zmianie stron, Górnika kolejny raz dopadł syndrom III kwarty. Śpica trafiając dwukrotnie za trzy dał gościom prowadzenie. To był dla podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego, początek problemów. Dymała i Czujkowski nadawali ton grze drużynie z Krosna. Wysoka skuteczność rywala przy słabszej dyspozycji Górnika sprawiła, że goście na ostatnie 10 minut gry wychodzili prowadząc 58:52.

Od tego momentu emocje buzowały jeszcze bardziej. Biało-niebiescy rzucili się do odrabiania strat. Sporo dobrego w tym momencie dla drużyny zrobił jej kapitan Rafał Glapiński. Jego trójka po kilku nieudanych próbach kolegów, dodała wszystkim otuchy. Na 7:51, przed zakończeniem meczu Cechniak zmniejsza straty do 1 punktu. Na kolejne czekaliśmy ponad 6 minut!! Próbowali niemal wszyscy. Na nieszczęście Górnika za trzy trafił Czujkowski. Tym samym odpowiedział Jakóbczyk. Śpica odpowiada dwukrotnie celnie zza linii rzutów wolnych. Miasto Szkła prowadzi 63:60. Do końca meczu 59 sekund. Akcję dwa plus jeden zalicza Marcin Wróbel. Mamy remis!! Goście długo budują swoją akcję, ale pudłuje Żmudzki. Zbiera Czujkowski. Pudłuje niezawodny do tej pory Dymała. W odpowiedzi zawodzi Jakóbczyk. Do końca zaledwie sekunda. Pod koszem faulowany jest Wróbel, który na 0,9 sekundy przed kocem staje na linii rzutów wolnych. Ma szansę stać się bohaterem dnia. Niestety ani razu nie trafia. Dogrywka.

W niej trwa wymiana ciosów. Oczkowicz i Spała dają o sobie znać. Trójkami odpowiadają Pieloch i Glapiński. Goście nie rezygnują i twardą obroną uciekają Górnikowi na 6 punktów. Robi się nerwowo. Na 17 sekund przed końcem kapitalnym rzutem popisuje się Jakóbczyk. Jest 74:76. Wałbrzyszanie bronią na całym boisku. Jakóbczyk przechwytuje piłkę. Wchodzi pod kosz. Pudłuje. Zbiera Rafał Glapiński. Rzuca! Wpada!

Kolejną dogrywkę celnym trafieniem rozpoczyna Czujkowski. Goście prowadzą jednym punktem. W odpowiedzi Cechniak. Z drugiej strony Oczkowicz. Glapiński doprowadza do remisu. W obronie zbiórkę zalicza Ratajczak, który chwilę trafia z półdystansu. Zywert dokłada kolejne dwa i Górnik odskakuje na 4 punkty. Goście próbują gonić, ale trudno przebić im się przez szczelną defensywę. W końcu Oczkowicz zmniejsza stratę do Górnika. W odpowiedzi Koperski dokłada 2 punkty. Do końca 15 sekund. Spała pudłuje za trzy. Piłkę zbiera Ratajczak. Biegnie przez całe boisko. Wchodzi pod kosz i jest przewracany przez Oczkowicza. Niesportowy faul. Dwa rzuty, piłka z boku dla Górnika i 2 sekundy do końca. Tego meczu Górnik nie mógł już przegrać.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Miasto Szkła Krosno  86:80d (13:18, 26:17, 13:23, 11:5, 13:13, 10:4)

Górnik: Glapiński 15 (4×3, 10 zb), Cechniak 15, Pieloch 12, Koperski 11, Wróbel 9, Jakóbczyk 8, Zywert 7, Ratajczak 5, Kulka 4

Krosno: Czujkowski 20 (4×3, 10 zb), Dymała 16 (14 zb), Śpica 13, Oczkowicz 12, Spała 6, Żmudzki 6