A klasa: Czarni nie dali rady na Nowym Mieście

Jakub Zima

Faworytem spotkania był Górnik, który przez całą rundę utrzymuje się tuż za pierwszą trójką. Goście zakładali, że kilku po niezłych występach, spróbują sprawić niespodziankę. Niestety zaczęli źle. Po bardzo ładnej akcji całego zespołu na uderzenie zdecydował się Sidor, który zastępował w tym meczu Jakuba Fijałkowskiego. Przed przerwą godnym zauważenia akcentem było jeszcze ładne uderzenie Patryka Marszałka z 20 metrów, które fenomenalnie obronił bramkarz Czarnych Bartłomiej Rudnicki.

Po zmianie stron swoje szanse mieli i goście i gospodarze. Z perspektywy trybun groźniejsze akcje tworzyli piłkarze Górnika. W kilku sytuacjach kapitalnie bronił Rudnicki, raz też wyborną interwencją popisał się bramkarz Górnika Piotr Bąkiewicz.

W końcu już w 90 minucie meczu, po kilku groźnych akcjach Czarnych, szybką kontrę przeprowadzili zawodnicy z Nowego Miasta. Ostatecznie piłka trafia do Mateusza Wroczyńskiego, który bez problemu kończy akcję bramką.

Górnik NM Wałbrzych – Czarni Wałbrzych 2:0 (1:O)
2′ Sidor, 90′ Mateusz Wroczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Konferencja prasowa przed meczem z Wielką Brytanią

W ośrodku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu, odbyła się konferencja prasowa przed pierwszym meczem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2021 z Wielką Brytanią. Obecni na niej byli przedstawiciele Reprezentacji Polski kobiet – Ewelina Kobryn (generalny menadżer), Martyna Koc (kapitan) oraz Maroš Kováčik (trener). Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy gościć […]