B klasa: Dyszka Podgórza! Festiwal bramek w Szczawnie. Porażka Iskry

Jakub Zima

Trzej przedstawiciele wałbrzyskiego regionu zagrali zgoła odmiennie. Fenomenalna forma wałbrzyskiej drużyny sprawiła, że kolejny rywal musiał uznać wyższość obecnego lidera Wałbrzyskiej Serie B.

Gole dla Podgórza strzelali: J. Hertmanowicz, M. Hertmanowicz, Mikołajski, Dębski, trzykrotnie Piątek, Sosnowski i Kobylański. Jedno trafienie było przez sędziów zaliczone jako samobójcze. Już za tydzień wałbrzyszanie zagrają z Silesią Żarów.

Zryw Łażany – Podgórze Wałbrzych 0:10 (0:2)


Iskra Witków Śląski sprawdziła formę wicelidera rozgrywek. Mecz z Zielonymi Mokrzeszów okazał się wyjątkowo ciężki. Już w 4 minucie gospodarze prowadzili trzema bramkami. Do przerwy obie drużyny strzeliły jeszcze trzy gole. Drugie 45 minut było już remisowe.

Zieloni Mokrzeszów – Iskra Witków Śląski 5:3 (4:2)
2′ 4′ Maleńczuk, 3′ Dziurdzia, 40′ Czemerzyński, 80′ Kozioł – 20′ Mastej, 35′ Krupa

Festiwal bramek zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w Szczawnie Zdroju. Rezerwy Mineralnych już w pierwszych 45 minutach zaaplikowali rywalowi aż 7 bramek. Po zmianie stron padło kolejnych 6 goli.

MKS II Szczawno Zdrój – Błyskawica Kalno 8:5 (7:0)
1′ 15′ F. Brzeziński, 10′ Płoński, 19′ 33′ Koźlak, 25′ Dominiak, 41′ M. Brzeziński – 63′ 70′ Pilski, 69′ Korotkiewicz, 73′ Synówka, 74′ 88′ Salamon

Pozostałe wyniki:

  • Sokół Kostrza – Piotrowice Świdnickie 1:1 (1:0)
  • Sparta Pastuchów – Karolina II Jaworzyna Śląska 4:3 (1:2)
  • Tęcza Bolesławice – Grom Panków 2:2 (1:0)
  • Silesia Żarów – Nysa Kłaczyna 2:3 (1:3)
  • AKS II Strzegom – Płomień Dobromierz 5:1 (3:0)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Orzeł ucieka spod gilotyny

Drużyna Orła Witoszów po zwycięstwie z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, zyskała na zainteresowaniu środowiska piłkarskiego. Mecz z Włókniarzem Głuszyca miał potwierdzić czy nie był to jedynie przypadek. Początek spotkania sugerował, że Gladiatorzy z Głuszycy wygrają pewnie i zdecydowanie. Już w 13 minucie pierwszego gola zdobył Sebastian Kosior. Przed przerwą wynik […]