A klasa: Górnik Nowe Miasto wygrywa w bólach

Jakub Zima

Ciekawy mecz zobaczyli zgromadzeni na stadionie w Głuszycy kibice. Gladiatorzy trenera Kulika grali swoje. Goście mieli jednak chrapkę na komplet punktów. Po dwóch meczach pauzy za czerwoną kartkę, do składu wrócił Jakub Fijałkowski. Dało to drużynie duże poczucie pewności siebie. Goście szybko też wykorzystali umiejętności swojego napastnika.

Po stracie bramki gospodarze zaatakowali z większą pasją. Swoje robił Sebastian Kosior. Po jednym ze starć, utalentowany pomocnik Włókniarza musiał jednak opuścić boisko. Niedługo później bramkę wyrównującą zdobył jego zmiennik Sławomir Jugowiec. Po zaledwie 120 sekundach gry gospodarze po trafieniu Iwanidisa, wyszli na prowadzenie. Wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron goście zagrali mądrzej. Nie popełniali zbyt dużo błędów w defensywie. Akcje ofensywne również wyglądały lepiej. Efektem poprawy jakości w grze była bramka wyrównująca w 66 minucie. Gola na wagę zwycięstwa piłkarze z Wałbrzycha zdobyli jednak dopiero tuż przed końcem spotkania.

Włókniarz Głuszyca – Górnik NM Wałbrzych 2:3 (2:1)
36′ Jugowiec, 38′ Iwanidis – 10′ Fijałkowski, 66′ Dziewoński, 87′ Mateusz Wroczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Victoria gromi w Gorcach

Takie mecze trudno opisywać. Lider rozgrywek Wałbrzyskiej Serie A był pewnym faworytem i nie zawiódł. Gra toczyła się niemal do jednej bramki. Tych padło aż jedenaście. Bohaterem gości był przede wszystkim Marcin Traczykowski, któremu udało się strzelić w tym spotkaniu aż sześć bramek. Cztery trafienia dołożył Dominik Woźniak, jedno Paweł Grzesiak. […]