Biathlon: Janik w składzie na Puchar Świata w Ostersund

Jakub Zima

We wtorek rano do Szwecji udała się ośmioosobowa reprezentacja Polski, która od soboty rozpocznie rywalizację w zawodach Pucharu Świata w Ostersund.

W inauguracji sezonu 2019/20 zobaczymy w sumie ośmioro reprezentantów. Trener Michael Greis postawił na Monikę Hojnisz-Staręgę, Kamilę Żuk (obie AZS AWF Katowice), Kingę Zbylut (BKS WP Kościelisko) oraz Magdalenę Gwizdoń (BLKS Żywiec)). Dla tej ostatniej będzie to już 25. pucharowy sezon w karierze.

Trener Adam Kołodziejczyk powołał Grzegorza Guzika (BLKS Żywiec), Mateusza Janika (AZS AWF Wrocław), Andrzeja Nędzę-Kubińca i Łukasza Szczurka (obaj BKS WP Kościelisko). Całą czwórkę zobaczymy wspólnie w sztafecie, wcześniej w konkurencjach indywidualnych z uwagi na kwotę startową wystartuje tylko trzech Polaków.

Zawody inauguracyjne w Ostersund zaplanowane zostały na przestrzeni ponad tygodnia. Rozpoczną się w najbliższą sobotę tj. 30 listopada, a zakończą się dopiero w następną niedzielę, czyli 8 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Biało-niebieski mikołaj nadchodzi. Ruszyła 9 edycja akcji kibiców

Dziewiąty rok z rzędu kibice Górnika organizują zbiórkę która ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym! Wałbrzych jak co roku daje dowód na to że w tym mieście są ludzie którzy mają serce i chcą pomagać, rok temu zebraliśmy naprawdę wiele a to wszystko dzięki wam. W tym roku naszym celem […]