Dominik Obuchowski najlepszym zawodnikiem turnieju

Na Górnym Śląsku odbył się Open Karate Tournament Sosnowiec Cup 2019, w którym wystartowało prawie 180 zawodników z Polski. Do Sosnowca pojechało także 4 zawodników z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Zawody rozgrywane były w dwóch formułach – Kata i Kumite.

Wałbrzyszanie wrócili z dorobkiem 3 medali i tytułem Najlepszego Zawodnika Turnieju. Najlepiej  spisał się 16 letni Dominik Obuchowski, który najpierw wygrał swoją kategorię wiekową w Kata by później powalczyć z większymi i cięższymi od siebie w Kumite. Dominik był jedynym zawodnikiem w kategorii – 70 kg przez co za jego zgodą i zgodą trenera został przeniesiony do kategorii Open +70 kg 16-18lat. Tutaj również pokazał klasę, stając na 1 miejscu na podium. Dzięki osiągniętym wynikiem Dominik został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju, za co otrzymał dodatkowy dyplom i puchar.

Na 3 miejscu w swojej kategorii wiekowej (13-14 lat) uplasował się Szymon Pomjan. Bardzo dobrze również spisała się Wiktoria Wacław, która odpadła tuż przed strefą medalową. Tym razem nie poszczęściło się Kacprowi Waszak