02/03/2021

Dominik Obuchowski najlepszym zawodnikiem turnieju

Na Górnym Śląsku odbył się Open Karate Tournament Sosnowiec Cup 2019, w którym wystartowało prawie 180 zawodników z Polski. Do Sosnowca pojechało także 4 zawodników z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Zawody rozgrywane były w dwóch formułach – Kata i Kumite.

Wałbrzyszanie wrócili z dorobkiem 3 medali i tytułem Najlepszego Zawodnika Turnieju. Najlepiej  spisał się 16 letni Dominik Obuchowski, który najpierw wygrał swoją kategorię wiekową w Kata by później powalczyć z większymi i cięższymi od siebie w Kumite. Dominik był jedynym zawodnikiem w kategorii – 70 kg przez co za jego zgodą i zgodą trenera został przeniesiony do kategorii Open +70 kg 16-18lat. Tutaj również pokazał klasę, stając na 1 miejscu na podium. Dzięki osiągniętym wynikiem Dominik został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju, za co otrzymał dodatkowy dyplom i puchar.

Na 3 miejscu w swojej kategorii wiekowej (13-14 lat) uplasował się Szymon Pomjan. Bardzo dobrze również spisała się Wiktoria Wacław, która odpadła tuż przed strefą medalową. Tym razem nie poszczęściło się Kacprowi Waszak

zdjęcia otrzymane

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.